Anamur Gazeteciler Cemiyeti  (AGC) Başkanı Zümrüt Cömertler yapılan olağan genel kurulda üyelerin tamamının oyunu alarak güven tazeledi.


Emekli Eğitimci ve İdareci Anamur Gazeteciler Cemiyeti Sekreteri Kazım Kılınç’ın başkanlığında, Kamil Cömertler ve Yaşar Yiğit’in katip üyeliği ile oluşturulan divan heyeti oy birliği içle kabul edildi.
Anamur Ticaret ve Sanayi Odası TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu Toplantı Salonunda gerçekleşen genel kurul, divan oluşumunun ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı. Toplantının açış konuşmasını Anamur Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Zümrüt Cömertler yaptı. Anamur Gazeteciler Cemiyetinin kurucu başkanı Turhan Ada’yı rahmetle yad eden Cömertler, “ Şahsım ve yönetim kurulu arkadaşlarım olarak bundan sonra da tüm üyelerimizin görüş ve önerilerine her zaman olduğu gibi bundan sonra da açık olacağız. Gerek görüş ve önerileriniz, gerekse projelerinizle cemiyetimizi daha ileriye taşımak için hep birlikte çalışalım. Unutmayalım ki güç birliği yaparsak Cemiyetimizi bir yere taşıyabiliriz” diyerek, salonlarını genel kurul için tahsis eden Anamur Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Tuna’ya teşekkür etti.

Mersin’de gençler ’Mertuseg Projesi’ ile turizm sektörüne hazırlanıyor Mersin’de gençler ’Mertuseg Projesi’ ile turizm sektörüne hazırlanıyor


Cömertler’in konuşmasının ardından yönetim ve denetim kurullarının faaliyetleri okundu ve oy birliği ile kabul edildi. Tek liste ile yapılan kongrede Zümrüt Cömertler ve yeni yönetim denetim kurulu üyeleri seçildi.
Açık oylama usulü ile yapılan genel kurulda, Yönetim Kurulu Üyeleri asilde Zümrüt Cömertler, Tahsin Ünlü, Kazım Kılınç, İbrahim Polat ve Hacı Gürbüz getirildi. Yönetim kurulunun yedek listesi, Havva Ulu, Oğuz Erdem, Hüseyin Osma, Musa Suğan ve Mehmet Nazlı’dan oluştu.
Anamur Gazeteciler Cemiyeti’nin denetleme kurulu ise asil üyeler, Özcan Günger, Dolunay Tandoğan ve Mukaddes Kiriş’ten oluştu. Genel kurulda önce 7 olan yönetim kurulu üye sayısı oy birliği ile 5 kişiye düşürüldü.