Mersin İdman Yurdu Taraftarlar Derneği Başkanı, Halit Şimşek, kulübün geçmişte önemli hizmetler veren teknik direktörü Özcan Kızıltan ile yollarının ayrılması, yerine yeni teknik direktör alınması konusunda açıklamalarda bulunarak As Başkan da olduğu MİY yönetimin kurulundan istifa etti. Taraftarlarıyla birlikte takıma büyük hava ve destek veren, Şimşek'in istifası kentte büyük üzüntü yaratdı.

Şimşek, yaptığı açıklamada, " Değerli Mersin İdman Yurdu camiası; bilindiği üzere dün ani bir kararla Özcan Kızıltan ile yollarımız ayrıldı. Özcan hocanın şuana kadar verdiği emeklerden dolayı teşekkürlerimi sunarım lakin Özcan Kızıltan’ın ani bir şekilde As Başkan’ı olduğum yönetimin herhangi bir fikrimizi almadan danışılıp herhangi bir toplantı düzenlenmeden Başkan Metin Saltık’ın kendi başına aldığı kararla Özcan Kızıltanı görevden alması ve yeni hocayı getirmesinde  bilgimiz olmamıştır. Bizim fikrimiz daha iyi  hocalardan yanaydı ismi bilinmeyen bir hoca ile yola devam etmenin yanlış olduğu kanaatindeyim. Fikrimizin önemsenmediği ben yaptım ben ettim anlayışının olduğu bir yönetimde durmanın manası yoktur.

Mersin’de menşei belirsiz 500 kilo et ele geçirildi Mersin’de menşei belirsiz 500 kilo et ele geçirildi

Mersin İdman Yurdu taraftarı Kırmızı Şeytanlar’ının başkanlığına devam edeceğimi taraftarlarımızla daima daha güçlü omuz omuza olacağıma kimsenin şüphesi olmasın!

Lakin Yeni Mersin İdman Yurdu Kulübü As Başkanlığından istifa etiğimi bilinmesini isterim." diyerek sözlerini tamamladı.