Yerel Seçimlerin Siyasi ve Ekonomik Yansımaları

Bakan Özhaseki: “Dünya Bankası’ndan elde ettiğimiz özel bir kredi var, tam 14.2 milyar TL’ yi Hatay için kullanacağız” Bakan Özhaseki: “Dünya Bankası’ndan elde ettiğimiz özel bir kredi var, tam 14.2 milyar TL’ yi Hatay için kullanacağız”

Yenişehir Yaşam Gönüllüsü'nün kurucusu Ayten Aslankan, 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlere ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Aslankan, bu seçimin sadece bir Belediye Başkanlığı seçimi olmadığını, aynı zamanda ülke ve şehir için ekonomik ve siyasi geleceği büyük ölçüde etkileyeceğini belirtti. Seçim sürecinde yaşanan gelişmelerin ve halkın seçime yüklediği anlamın sonuçları açısından önemli olduğuna dikkat çeken Aslankan, hemşerilerinden seçimlerin önemine uygun bir sorumlulukla hareket etmelerini umduğunu ifade etti ve sonuçların ülke ve şehir için hayırlı olmasını diledi.

Aslankan ayrıca, ülke siyasetinin ciddi bir sorunla karşı karşıya olduğunu vurguladı. Siyasetin gerçek gündeminden uzaklaştığını, ayrıştırma ve kamplaşmanın arttığını belirtti. Siyasetin toplumsal sorunların çözümü için yapıldığını ancak şu anda daha çok ayrıştırma ve kutuplaşma aracı olarak kullanıldığını dile getirdi. Bu durumun ülkenin hayrına olmadığına dikkat çekti ve siyasetin asıl amacının sorunları çözmek olduğunu vurguladı.