Yerli ve Milli Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Atıcı, AKP iktidarının eğitim politikasını eleştirdi. Atıcı, eğitimde büyük bir istikrarsızlığın hakimiyet kurduğunu belirterek, "AKP sebebiyle son iki yılda 1 milyon 390 bin öğrencimiz akademik hayatından vazgeçmek zorunda kaldı" dedi.

Atıcı, son iki yılda 1 milyon 390 bin öğrencinin akademik kariyer yapmaktan vazgeçtiğini ifade ederek, iktidarın eğitim politikasındaki dengesizliğin Türkiye'nin geleceğini yakından ilgilendirdiğini söyledi.

Tuncer, Türk Kadınlar Konseyi'ni Ziyaret Etti Tuncer, Türk Kadınlar Konseyi'ni Ziyaret Etti

Atıcı, açıklamasında, "AKP iktidarının yarattığı ekonomik sıkıntılar hem gençlerimizin hem de Türkiye'nin geleceğini bitiriyor. Ekonomik nedenlerle 1 milyon 390 bin 131 gencimiz akademik eğitimini yarıda bırakmak zorunda kaldı. Okulda istenilen kitaplar, yol masrafları, harçlar ve gelir dengesizliği aileleri ve gençleri olumsuz etkiliyor. İktidar ise buna çözüm bulmuyor, milyonlarca gencimizin önünü kapatıyor. AKP, gençlerimizin hayallerini, umutlarını ve geleceğini çalmaya devam ediyor" şeklinde konuştu.