Isparta-Burdur kara yolunda kontrolden çıkan motosiklet bariyere çarptı: 1 ölü, 1 yaralı Isparta-Burdur kara yolunda kontrolden çıkan motosiklet bariyere çarptı: 1 ölü, 1 yaralı

Burdur’da İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından öğrencilerin kişisel gelişimlerini artırmak amacıyla "Üretken Bir Nesil Yetişiyor" projesi çerçevesinde farklı branşlarda spor müsabakaları gerçekleştirildi.

Burdur’da “Üretken Bir Nesil Yetişiyor” projesi çerçevesinde Çavdır Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Çavdır Anadolu Lisesi ve Burdur Spor Lisesi arasında bocce, dart ve voleybol spor müsabakaları gerçekleştirildi. 25 Nisan tarihinde yapılan ve gün boyu süren müsabakalara Burdur Spor Lisesi’nden 15 öğrenci ve 2 öğretmen ile proje koordinatörü Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge personeli Ebru Öktem katıldı. Çavdır Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde düzenlenen müsabakalar öğrenciler tarafından yoğun ilgi gördü. Bocce ve dart turnuvası okulda yapılırken, hava şartları nedeniyle voleybol maçı kapalı spor salonunda yapıldı. Müsabakalar sonunda okulda öğrencilere ödülleri takdim edildi.

Yapılan etkinliklerle gençlerin sporla ilgilenmeleri ve fiziksel aktiviteye katılımını artırarak sağlıklı yaşam tarzını benimsemeleri teşvik edildi.

Kaynak: iha