Cumhuriyet Halk Partisi'nin Toroslar Belediye Başkan Adayı Abdurrahman Yıldız, Gazi Mustafa Kemal üzerindeki esnafı ziyaret ederek Toroslar'ın gelişmesi ve zenginleşmesi için taahhütlerde bulundu. Yıldız, esnaf ve vatandaşların taleplerini dinleyerek, tarım ve sanayiyi entegre ederek, üretimi destekleyip yeni yatırımlarla ilçeyi zenginleştireceklerini söyledi. Belediye iktisadi teşekkülleriyle yeni yatırımlara öncülük edeceklerini belirtti.

Kent Yönetiminin Temeli, Kentle Barışmaktır

Yıldız, Mardin ve İlçeleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ile Siirtliler Derneği'ni ziyaret ederek Toroslar için planladığı projeleri paylaştı. Kent yönetiminin temelinin kentle barışmak olduğunu vurgulayan Yıldız, sorunların müzakere ve mutabakatla çözülmesi gerektiğini dile getirdi.

Konutlar Gerekli Standartları İçermiyor

Kozan’da İYİ Parti ve BBP meclis üyeleri CHP’ye geçti Kozan’da İYİ Parti ve BBP meclis üyeleri CHP’ye geçti

İnşaat Mühendisleri Odası, Mimarlar Odası, Elektrik Mühendisleri ve Çevre Mühendisleri Odası'nı ziyaret eden Yıldız, Toroslar'daki yapı stoğunun çürük olduğunu belirtti. Geleneksel yöntemlerle yapılmış konutların depreme dayanıksız olduğunu ve asgari konfordan uzak olduğunu ifade etti.

Planlı Gelişen Toroslar

Yıldız, düzensiz ve tamamlanmamış imar planlarının Toroslar'ın önemli sorunlarından biri olduğunu söyledi. Yanlış imar uygulamalarından mağdur olan vatandaşlar için çalışacaklarını ve ilçeye geniş caddeler, yeşil alanlar, parklar ve sosyal tesisler kazandıracaklarını belirtti.

Depreme Dayanıklı Konutlar Herkesin Hakkı

Her hanenin güneş ve rüzgar enerjisinden yararlanmasını sağlamak için projeler yapacaklarını ifade eden Yıldız, depreme dayanıklı ve güvenli konutlar için çalışacaklarını dile getirdi. Yapılacak yeni binaların yenilenebilir enerji kaynaklarına dayalı olarak inşa edilmesi için çaba göstereceklerini söyledi.