Musiki Derneğinden müzik ziyafeti Musiki Derneğinden müzik ziyafeti

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Akdeniz İlçe Başkanı Semih Palamut, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü mesajında alın terinin değerine vurgu yaptı.
1 Mayıs’ın üretenin üretimden gelen gücünü kullanarak çalışma ve yaşam koşullarının düzeltilmesi için verdiği mücadelenin simgesi olduğunu ifade eden Başkan Palamut, “Ekonomik ve siyasi krizin bedelini alın teri ile geçinenler ödüyor. Gençlerimiz işsiz. Emekçinin çalışma hakkı yok sayılıyor. Öğretmenler atama bekliyor. Mülakat adı altında kayırmacılık nedeniyle gençlerimizin hakkı gasp ediliyor. Emekli, asgari ücretli yoksullukla mücadele ediyor. Bu adaletsiz düzeni hep birlikte değiştireceğiz” dedi.

YENİ BİR UMUDU YEŞERTTİK
Emekçilerin meydanlarda haklarını arayacaklarını ifade eden Başkan Palamut, şöyle devam etti: “Kararlılığımız ve mücadele azmimizle 31 Mart’ta yeni bir umudu yeşerttik. Umudu hep birlikte büyütüp aydınlık günlere taşıyacağız. Ekonomik krizin bedelini ilk ödeyen emekçiler, bu yıl da emeğin sömürülmesine, işsizliğe, yoksulluğa, doğanın talan edilmesine karşı meydanlardan ses yükseltecek.
Emek, barış, demokrasi mücadelesinde yaşamını yitirenleri anıyor, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutluyorum.”