Mersin'de, Hakkari Belediyesi'ne kayyım atanmasına karşı gerçekleştirilen direniş nöbetinin üçüncü gününde, DEM Parti Mersin Milletvekili Ali Bozan, Akdeniz Belediyesi önünde toplanan yurttaşlara seslendi. Bozan, kayyım rejimini kabul etmeyeceklerini ve direnişi kararlılıkla sürdüreceklerini belirterek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik sert eleştirilerde bulundu.

Bozan, yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı: "Sarayın nefreti ve öfkesi bitmediği için Hakkari Belediyesi ile başladı yeniden kayyım atadı. Bu kararları veren Erdoğan’a en iyisi onun üslubu ile hitap etmek. Eyyy Erdoğan! Biz; ekilir ekin geliriz, ezilir un geliriz. Bir gider bin geliriz. Ama seni bir göndereceğiz, pir göndereceğiz. Seni gönderdiğimizde sarayın kapısına 'Kendini padişah sandı fermanlar yazdı, yazdığı fermanlar döndü dolaştı kendisini yaktı' yazacağız. Bu da Erdoğan’a sözümüz olsun."

Bozan’ın konuşması, Hakkari Belediyesi'ne kayyım atanmasına karşı Mersin’de devam eden direnişin simgesi haline gelirken, yurttaşlar da direniş nöbetine destek vermeye devam ediyor. Bozan, "Seni bir göndereceğiz, pir göndereceğiz" sözleriyle Erdoğan'a karşı tepkisini dile getirerek, kayyım rejimine karşı mücadelenin süreceğini vurguladı.

Seçer: "Düsturumuz çalışmak" Seçer: "Düsturumuz çalışmak"

Mersin'deki protestolar, kayyım atamalarına karşı Türkiye genelinde artan tepkilerin bir parçası olarak öne çıkıyor. Yurttaşlar, demokratik haklarının ihlal edildiğini savunarak, kayyım rejiminin son bulması için kararlı duruşlarını sürdüreceklerini belirtiyor.

Editör: Ahmet Biracı