Mersin'in Akdeniz ilçesinde bulunan Hatice Uluğ İlkokulu'nda 23 Nisan etkinlikleri kapsamında düzenlenen bir resim sergisine katılan Akdeniz Belediye Eşbaşkanları Hoşyar Sarıyıldız ve Nuriye Arslan'ı ağırladıkları için okul yönetimi hakkında soruşturma başlatıldığı iddiası gündeme bomba gibi düştü.

Resim önizlemesi

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Mersin Milletvekili Av. Ali Bozan, bu iddiayı Meclis kürsüsünde dile getirerek, konunun açıklığa kavuşturulmasını talep etti. Bozan, konuşmasında, sergiye sadece Akdeniz Belediye Eşbaşkanlarının davet edilmesinin ardından okul yönetimi hakkında soruşturma başlatılmasının endişe verici olduğunu belirtti. Ayrıca, bu durumun kentte geniş çapta tartışma yarattığını ve kamuoyunun bir açıklama beklediğini vurguladı.

Resim önizlemesi

Bozan, konuşmasında şu ifadeleri kullandı: "Bugün o okulun idarecileri ile ilgili soruşturma yürütüldüğünü duyuyoruz. Kenti bu iddia sarmış ve kentte herkes bu iddia ile ilgili bir cevap bekliyor. Şimdi mafyaların, çetelerin araştırılmasını istiyoruz ya; işte tam da mafya budur, tam da çeteleşme budur."

Başkan Yıldız, belediyenin peşkeş çekilen gayrimenkullerinin peşine düştü Başkan Yıldız, belediyenin peşkeş çekilen gayrimenkullerinin peşine düştü

Bu olayın, siyasi bir boyut kazandığını belirten Bozan, konuşmasında devamla, "Bugüne kadar bayrak üzerinden, İstiklal Marşı üzerinden her fırsatta partimizi terörize edenlerin gerçek yüzünü ortaya koyan budur" şeklinde değerlendirmede bulundu.