Deprem mezarlığında gözyaşları içinde hüzünlü bayram Deprem mezarlığında gözyaşları içinde hüzünlü bayram

Hatay’ın Antakya ilçesine Ali Meftunzade tarafından getirilen ve depremzede vatandaşlar için gelirinin kullanılması planlanan, ünlü aktör Kemal Sunal’ın ‘Doktor Civanım’ filminde kullandığı motosiklet, vatandaşların beğenisine sunularak görücüye çıktı.

Türk sinemasının unutulmaz aktörlerinden olan ve onlarca filmle insanların hafızasına kazınan Kemal Sunal’ın başrol oynadığı “Doktor Civanım” filminde kullandığı 1971 model sepetli motosiklet, turizm rehberi Ali Meftunzade tarafından depremin vurduğu Hatay’a getirilmişti. Motosikleti Antakya ilçesinde bulunan kendisine ait garajda sergileyen Mefunzade, motosikleti 5 yıl önce Yeşilçam’ın tanınan ismi Tuna Ercun’dan satın aldığını iddia etmişti. Kentteki depremzede çocukların moralini yükseltmek isteyen Meftunzade, düzenlediği organizasyonda motosikleti açık artırmada satışa çıkardı. Yaklaşık 2 ay kadar açık artırmada kalacak motosikletin satışından elde edilecek kazanç, depremde uzvunu kaybeden vatandaşların yararına kullanılacak.

“Hatay halkının huzurunda bugün çocukların bu mutluluğu bizi de çok mutlu etti”

Doktor Civanım filminde kullanılan sepetli motosikletin açık artırmada teklifleri almaya başladığını ifade eden Meftunzade, “20 gün önce bu etkinliğin haberini yapmıştık. Rahmetli Kemal Sunal’ın Yeşilçam’ın hatırası özel koleksiyon motosikletini Hatay’a getirmiştik. Gönüllü arkadaşlarımızla beraber seçmiş olduğumuz mekanda bugün klasik araçlarımızı topladık. Hatay halkının huzurunda kıymetli motosikletimizi bugün sergiye çıkardık. Çocukların bu mutluluğu bizi de çok mutlu etti. Çocuklar depremden bugüne kadar hiç bu kadar mutlu olmamıştık dediler. Motosikletimiz artık açık artırma teklifi almaya, teklifleri kabul etmeye başlamıştır” dedi.

“Motosikletimiz yaklaşık iki ay boyunca Hatay’da açık artırma teklifi almaya devam edecektir”

Motosikletin 2 ay boyunca tekliflere açık olduğunu dile getiren Meftunzade, “Bugün çok mutlu bir gündeyiz. Çünkü depremden sonra çocukların yüzü bugün gerçek anlamda güldü. Bu çocukların sadece kolilere, erzaklara ihtiyaçları yok. Bu çocukların böyle aktivitelere ve organizasyonlara da ihtiyacı var. Motosikletimiz yaklaşık iki ay boyunca Hatay’da açık artırma teklifi almaya devam edecektir. Kurumlar, özel firmalar, iş adamları, müze grupları bu kuruluşlar bize teklif gönderebilir. Bu etkinliğin amacı; motosikletimizi açık artrmayla çok güzel bir paraya satıp depremde uzuvlarını kaybeden, yetim kalmış çocuklara ve annesini babasını kaybetmiş çocuklara harcanacak. Çocukların okul masraflarını karşılayabilmek, sosyal hayatını daha düzgün bir şekilde ilerletebilmek için, onlara sırf faydamız olsun diye Türkiye’nin özel koleksiyonu olan Doktor Civanım’ı bu amaç için satılığa çıkardık” şeklinde konuştu.

“En dikkat çeken rahmetli Kemal Sunal’ın Doktor Civanım’da kullandığı motosikletti”

Ailesiyle birlikte motosikleti görmeye geldiklerini söyleyen Dönmez, “Şu anda çocuklar için bir sergimiz var. Çocuklarımız için buradayız. Biz de ailemizle birlikte buraya geldik. Buradaki etkinlikteki en dikkat çeken rahmetli Kemal Sunal’ın Doktor Civanım’da kullandığı motosikletti. Çocuklar mutlu onlar da mutlu. Onlar mutlu olunca tabii bizler de mutluyuz” ifadelerini kullandı.

Kaynak: iha