MEİGDER Başkanı A. Vahap Şehitoğlu ile yönetim kurulu üyelerinin karşıladığı Ekmekci, “Halkımızın özlediği belediyeciliği kazandırabilmek için Mezitli için bir şans istiyoruz” dedi. 

Vahap Mevlut Ekmekci Meigder 2
PROJELERİNİ ANLATTI 
Yerel seçime sayılı günler kala belediye başkan adaylarının MEİGDER’e ziyareti sürüyor. MEİGDER’i son olarak Cumhur İttifakı Mezitli Belediye Başkan Adayı Mevlüt Ekmekci ziyaret etti. Ziyarette Ekmekci, internet gazetecilerine; dar gelirli vatandaşlar için depreme dayanıklı konut üretimi, afet toplanma merkezleri, Atatürk Korusu ve Müzesi, Mezitli Deresi Peyzaj Projesi, Sahil bandı ve nostaljik tramvay projesi, Marina, Mezitli Plajlarını düzenleme ve canlandırma projesi, Kent Meydanı ve festival alanları, Yeni Mezitli Sanayi Sitesi, Alışveriş Merkezi, Güneş enerjisi Santrali, Yörük kültürü Tanıtım Merkezi, Belediye Konuk Evi gibi projelerini tüm detaylarıyla anlattı. 

Erdemli'de depo yangını Erdemli'de depo yangını

32C7D5E4 B8E4 480F A8C7 1D7C354Ffdc8
“MERKEZİ HÜKÜMETİN GÜCÜNÜ MEZİTLİ’YE TAŞIMAK İSTİYORUZ”
Mezitli’ye değer kazandıracak ve yaşayanların mutlu olduğu bir kent hayaliyle çalıştıklarına dikkat çeken Ekmekci, şöyle devam etti: “Merkezi hükümetin enerjisini ve gücünü Mezitli’ye taşımak istiyoruz. Çünkü halkımız artık siyaset değil, hizmet istiyor. Biz de siyaset yapmadan herkesle görüşerek projelerimizi anlatıyoruz. Bu da bize büyük destek sağlıyor. Mezitli’ye hizmet gibi bir hayalimiz var.  Allah nasip etti ve her santimini bildiğim Mezitli için bu kez belediye başkan adayı olarak çalışma fırsatı doğdu. Çünkü Mezitli’nin çok büyük ihtiyacı var. Kemikleşmiş sorunları çok iyi biliyoruz. Konusunun uzmanları ile tek tek ele alarak, kentine doğasına canlısına zarar vermeden neler yapabilir diye konuştuk. Kent dokusuna zarar vermeden, kaynaklarımızı akıllıca kullanarak israfa izin vermeden projeleri hazırladık. 31 Mart’tan itibaren yenilikçi projeleri hep birlikte hayata geçireceğiz.” 

882E59D4 B4A6 4Ae8 Aa39 45C8E14Dbf4C
ŞEHİTOĞLU: “KAZANAN MERSİN OLSUN”
Ziyareti nedeniyle Ekmekci’ye teşekkür eden MEİGDER Başkanı Vahap Şehitoğlu ise Mersin’de siyasetin son derece demokratik ortamda geçiyor olmasından dolayı memnuniyetini dile getirdi. Şehitoğlu, “Gazeteciler olarak adaylarımızın projelerinin halkımıza aktarılması konusunda görevimizi yapmaya devam edeceğiz. Tüm adaylarımıza eşit mesafedeyiz, kazanan Mersin’imiz olsun” dedi.