Mersin’de emekli evi üyeleri, Darısekisi Örnek Köyü’nü gezdi. Güzel havanın tadını çıkaran emekliler hem yürüyüş yaptı, hem de birlikte yemek yedi.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi bünyesinde faaliyetlerini yürüten emekli evleri, yaş almış vatandaşların ikinci baharlarını daha sosyal ve aktif geçirmelerini sağlıyor. Halkkent Sosyal Yaşam Merkezi bünyesinde yer alan emekli evi üyeleri, bu kapsamda Darısekisi Örnek Köyü’nü gezdi. Köyde güzel havanın tadını çıkaran emekliler hem yürüyüş yaptı, hem de birlikte yemek yedi. Ortanca Sokak’ta dolaşan ve rengarenk evlerin önünde fotoğraf çektiren emekliler, hep birlikte eğlendi. Hem hareket etme, hem de sosyalleşme imkanı bulan katılımcılara, Sağlık Dairesi personeli de eşlik ederek şeker ve tansiyon ölçümü yaptı.

"Hedefimiz oturan değil, hareket eden bir emeklilik süreci"

Yeşil Gelecek için ’Yol Haritası’ hazırlanıyor Yeşil Gelecek için ’Yol Haritası’ hazırlanıyor

Büyükşehir Belediyesi Halkkent Emekli Evi Sorumlusu Çağdaş Yeter, emeklilerin daha sosyal ve daha aktif olması için bu tür geziler düzenlemeye devam edeceklerini belirtti. Emekliler arasında birlik ve beraberliği güçlendirmek, onlara hareket kazandırmak amacıyla Darısekisi Örnek Köyü ve Ayvagediği yaylasına gezi düzenlediklerini ifade eden Yeter, "Temel hedefimiz oturan değil, hareket eden bir emeklilik süreci. Daha sosyal ve daha hareketli bir yaşam için, emekli tüm vatandaşlarımızı emekli evine bekliyoruz" dedi.

Kaynak: iha