Mersin Cumhuriyet Anaokulu, Dilimizin Zenginlikleri Projesi kapsamında önemli bir etkinliğe ev sahipliği yaptı. Etkinliğe, Mersin Valisinin eşi Yıldız Pehlivan ve İl Millî Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş katıldı.

Resim önizlemesi

Etkinlik, "Ailem Bana Hikâye Okuyor" atölyelerinin sonuçlarını sergilemek ve çocukların aileleriyle birlikte hazırladığı hikâyelerin 3 boyutlu kahramanlarını ve diğer unsurlarını göstermek amacıyla düzenlendi. Standlarda, çocukların tasarladığı maketler ve hikâye ögeleri ziyaretçilere sunuldu.

Tarsus ve Deniz Müzelerinde Tango Ruhu! Tarsus ve Deniz Müzelerinde Tango Ruhu!

Resim önizlemesi

Ayrıca, Erasmus+ KA220 kapsamındaki "I Exist With Art Project-Sanatla Varım Projesi" kapsamında Cumhuriyet Anaokulunda hayata geçirilen Eko Sanat Kütüphanesi'nin açılışı da gerçekleştirildi. Bu özel kütüphanede, Yıldız Pehlivan ve İl Millî Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, çocuklara hikâye okuyarak etkinliğe katkı sağladılar.

Resim önizlemesi

Geleneksel sanatlarımızın tanıtıldığı atölyelerde çocuklarla bir araya gelen Yıldız Pehlivan ve İl Millî Eğitim Müdürü, aynı zamanda Yenişehir İlçe Millî Eğitim Müdürü ile birlikte çocuklarla sohbet etti ve "Günün Anısı" köşesinde onlarla fotoğraf çektirdi.

Resim önizlemesi

Etkinliğin sonunda, Anaokulu öğrencilerinin tasarladığı ürünlerin satışından elde edilen gelirle bir kuyu açıldığına dair bir fotoğraf, İl Millî Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş'a hediye edildi. Bu etkinlik, çocukların yaratıcılığını ve kültürel değerleri benimsemelerini teşvik eden önemli bir adım oldu.