Üzerinde “Yaşasın 1 Mayıs (Bijî Yek Gulan)” yazılı pankart eşliğinde, Akdeniz Belediyesi’nin işçi ve emekçileri ile birlikte yürüyüşe katılan Eş Başkanlar, platforma çıkarak meydanı dolduran yurttaşları selamladı, halaylarla katılıp, alandan yükselen marş ve türkülere eşlik etti.

Hükümlüler orman faaliyetlerinde çalışacak Hükümlüler orman faaliyetlerinde çalışacak

Resim önizlemesi

Kortej yürüyüşü esnasında açıklama yapan Eş Başkan Sarıyıldız; “1 Mayıs Dünya İşçi ve Emekçilerin Birlik ve Dayanışma Günü’nde, bizler de Akdeniz Belediyesi emekçileri ile birlikte yürüyoruz. Buradan, dünyanın bütün işçilerinin, emekçilerinin 1 Mayıs bayramını kutluyoruz. Ve diyoruz ki emeğin sömürülmediği, işçilerin haklarının korunduğu, güvencesiz çalışmanın ortadan kalktığı, gençlerin istihdam sorunlarının çözüldüğü, kadına yönelik şiddetin son bulduğu, çocukların güvenli bir geleceğe sahip olabilecekleri bir dünyayı el birliğiyle yaratmak üzere, tüm halklarımızın 1 Mayıs işçi bayramı kutlu olsun” ifadelerini kullandı.

Resim önizlemesi

Kürtçe yaptığı açıklamasında 1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramı’nı tebrik eden Akdeniz Belediyesi Eş Başkanı Nuriye Arslan ise; “Bizler de Akdeniz Belediyemizin çalışanları ile kentimizde gerçekleşen 1 Mayıs kutlama etkinliğine katıldık. Umut ediyoruz ki gelecekte emeğin ve emekçinin değerinin gerçek anlamda bilindiği ve yüceltildiği daha güzel günler olacaktır. Bu duygularla, 1 Mayıs işçi ve emekçi bayramı tüm dünya işçi ve emekçilerine kutlu olsun” diye konuştu.

Resim önizlemesi