Mersin’in merkez ilçe Akdeniz Belediyesince geleneksel hale getirilen Esenli Üzüm Festivali’nin 21 Temmuz’da yapılacağı bildirildi.

Akkuyu Nükleer Santralde tehlikeli yaşam sürüyor! Akkuyu Nükleer Santralde tehlikeli yaşam sürüyor!

Akdeniz Belediye Meclisi Temmuz Ayı Olağan Toplantısı, Belediye Başkanı Hoşyar Sarıyıldız başkanlığında gerçekleştirildi. Mecliste, bir önceki toplantıda ilgili komisyonlara havale edilen çeşitli teklifler kabul edildi, bugünkü toplantıda da bazı teklifler bir sonraki toplantıda görüşülmek üzere komisyonlara sevk edildi.

Toplantıda konuşan Başkan Sarıyıldız, Esenli’de düzenlenmesi planlanan 3’üncü Üzüm Şenliğini hatırlatarak, “Esenli Üzüm Şenliği başta olmak üzere halka hizmet boyutuyla toplumun moral ve motivasyonunun güçlenmesi, yerel üretici halklarımızın yerel yönetim hizmetlerinden yeterince fayda görmesi için var gücümüzle çalışacağımızı ve bu kapsamda da Esenli Üzüm Festivalimiz başta olmak üzere, çeşitli organizasyonlara imza atacağımızı belirtmiştik. 21 Temmuz’da yöre halkımızla birlikte tüm halkımızı davet edeceğimiz güzel bir şenliğe elbirliği ile imza atmış olacağız” dedi.

Öte yandan meclis toplantısında, mülkiyeti belediyeye ait Kadın Konukevi’nin Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne tahsis edilmesini içeren 4 Aralık 2023 tarih ve 131 sayılı meclis kararının iptal edilmesi ile ilgili teklif de görüşüldü. Konu oybirliği ile ilgili komisyonlara havale edildi. Toplantıda ayrıca Akdeniz’e bağlı Akdam ve Esenli Mahallelerinde 3402 Sayılı Yasanın 22’nci maddesi gereğince, kadastro güncelleme çalışmaları için Kadastro Bilirkişileri Hakkındaki Yönetmelik hükümlerine göre bilirkişi belirlenmesi ile ilgili teklif görüşülüp komisyonlara sevk edildi. Çeşitli imar uygulama planlarına yönelik tekliflerin de görüşülüp komisyonlara havale edildiği toplantıda, kurumdaki çeşitli atama ve görevlendirmeler hakkında meclis üyeleri bilgilendirildi.

Editör: Haber Merkezi