İl Millî Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, Silifke ilçesinde çeşitli ziyaretlerde bulundu. Program kapsamında ilk olarak Kapızlı Rasim Bozbey İlkokul ve Ortaokulu'nu ziyaret ederek öğretmen ve öğrencilerle bir araya geldi. Ardından, Silifke İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü'nü ziyaret ederek İlçe Millî Eğitim Müdürü Mustafa Sezgin ile görüşüp ilçedeki eğitim-öğretim durumu hakkında bilgi aldı. Daha sonra ilçe milli eğitim müdürlüğü personelini ziyaret edip başarılar diledi.

Yenişehir Belediyesi kentin en yoğun bölgesinde ek hizmet noktası kurdu Yenişehir Belediyesi kentin en yoğun bölgesinde ek hizmet noktası kurdu

Resim önizlemesi

Sonrasında, Silifke Gazi Ortaokulu Spor Salonu'nda düzenlenen 19 Mayıs kutlamaları çerçevesinde yapılan voleybol turnuvasına katıldı. Ziyaretin devamında, Silifke İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü ek binasında gerçekleşen e-Twinning sergi açılışına katılarak öğrencilerin yöresel halk oyunları gösterisini izledi.

Resim önizlemesi

Programın devamında, Silifke Nükleer Enerji Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde "Okulumuz Gençlere Emanet" projesi kapsamında düzenlenen etkinliğe katıldı. Burada öğrencilere seslenerek ülkelerini nükleer enerji alanında geleceğe taşıyacaklarına inancını dile getirdi.

Resim önizlemesi

Ayrıca, Silifke Akıl ve Zeka Oyunları Köyü'nde ödül törenine katılarak başarılı öğrencilere madalyalarını takdim etti. Programın sonunda, öğrencilerle birlikte çilek hasadı yapıp doğayla iç içe olmanın önemini vurguladı.

Fazilet Durmuş'un ziyaretine İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Fatih Burğut, İl Millî Eğitim Şube Müdürleri Bayram Duman ve Cuma İvrendi de eşlik etti.