Fırın ustalarından sıcağa buz küplü çözüm Fırın ustalarından sıcağa buz küplü çözüm

Doç. Dr. Mehmet Murat Işıkalan, fetal ultrason kurslarının gebelik sürecinde anne ve bebek sağlığının izlenmesi ve korunması açısından hayati öneme sahip olduğunu söyledi.

Başkent Üniversitesi Adana Dr. Turgut Noyan Uygulama ve Araştırma Merkezi Seyhan Hastanesi Toplantı Salonunda “İkinci Trimester Temel Fetal Ultrason Kursu” gerçekleşti.

Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı’nda Perinatoloji Bilim Dalı Uzmanı Doç. Dr. Mehmet Murat Işıkalan, Doç Dr. Erhan Şimşek ve Uzm. Dr. Sonay Öztaş, fetal ultrasonla ilgili bilgilendirme yaptı. Düzenlenen kursla ilgili bilgi veren Doç. Dr. Mehmet Murat Işıkalan, “Fetal ultrason kursları, gebelik sürecinde anne ve bebek sağlığının izlenmesi ve korunması açısından hayati öneme sahiptir. Eğitmen hocalarımızla birlikte, yirmi uzman doktora, üç ultrason cihazıyla, dört gebe üzerinde, gebeliğin ayrıntılı ultrasonuyla ilgili eğitim vermek amacıyla bu kursu organize ettik. Eğitimimizin içeriği gebelik sürecinde bebeklerin gelişimini izlemek ve potansiyel sağlık sorunlarını erken teşhis etmek amacıyla yapılan ultrason incelemelerini içermektedir. Bu kurslar sayesinde, sağlık profesyonelleri güncel bilgi ve becerilere sahip olarak, gebelik sürecinin her aşamasında en iyi sağlık hizmetini sunabilirler. Anne ve bebek sağlığının korunması, toplum sağlığının temel taşlarından biridir ve bu doğrultuda yapılan her eğitim, geleceğe yapılan bir yatırımdır’’ dedi.

Kaynak: iha