Konyaaltı Belediye Başkanı Cem Kotan, Antalya’nın Konyaaltı ilçesi Gökçam Mahallesi’nde bulunan Gökçam Köy Yaşam Merkezi’nde gerçekleştirilen “El Emeği Ürünler Sergisi”nin açılışını yaptı. Konyaaltı Halk Eğitim Merkezi kursiyerlerinin el emeği ürünlerinin yer aldığı sergiyi gezen Başkan Kotan, kursiyerlerle ve sergiyi ziyaret eden vatandaşlarla sohbet etti.

Konyaaltı Belediye Başkanı Cem Kotan, Gökçam Köy Yaşam Merkezi’nde kursiyerlerin el emeği ürünlerinden oluşan serginin açılışına katıldı. Sergiyi çok beğendiğini dile getiren Konyaaltı Belediye Başkanı Cem Kotan, “Gökçam Köy Yaşam Merkezi’nde Konyaaltı Halk Eğitim Merkezi kursiyerlerinin hazırladığı, ’El Emeği Ürünler Sergisi’nin açılışını yaptık. Kursiyerlerin el emeği ürünlerinin olduğu sergiyi çok beğendim. Sergide emeği geçen herkesi kutluyorum” dedi.

Köy okulları yaşam merkezi oldu

Kavşakta çarpıştılar, durmadan yollarına devam ettiler Kavşakta çarpıştılar, durmadan yollarına devam ettiler

Gökçam Köy Yaşam Merkezi’nin daha önce köy okulu olduğunu hatırlatan Başkan Kotan, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Gökçam ve Akdamlar’daki eski köy okullarımız tadilattan geçirilerek Köy Yaşam Merkezlerine dönüştürülerek yeniden hayat buldu. Bu binalar restorasyon işlemleri sonrası Konyaaltı Halk Eğitimi Merkezi’ne (KONHEM) teslim edildi. Burada çocuk, genç, yaşlı her yaştan mahalle sakini farklı dallardaki el sanatları kurslarına katılıyor. Merkezde çocuklara ve gençlere yönelik futboldan basketbola, müzikten halk oyunlarına kadar çok sayıda kurs bulunurken, kadınlara yönelik biçki-dikiş kursları, yetişkin kadın-erkeklere yönelik ise bahçede fidan dikme, ağaç budama, sebze-meyve yetiştirme eğitimleri veriliyor. Bölge halkı kurslar sayesinde hem yeni şeyler öğreniyor hem de bu yaşam merkezlerinde sosyalleşme imkânı buluyor. Bu nedenle bu merkezleri çok önemsiyorum.”

Kaynak: iha