Hatay’ın İskenderun ilçesinde Lisesi öğrencisi Selim Bulut, katıldığı i en iyi kaynak yapma yarışmasında Türkiye üçüncüsü oldu.

Kışın yağan yağmurlarla dolan kuş cenneti kavurucu sıcaklara göçmen kuşlara ev sahipliği yapıyor Kışın yağan yağmurlarla dolan kuş cenneti kavurucu sıcaklara göçmen kuşlara ev sahipliği yapıyor

Türkiye genelinden 38 okulun katılımıyla İstanbul’da düzenlenen beceri yarışmasına İskenderun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden katılan 11. sınıf öğrencisi Selim Bulut, yarışmada ilçesini temsil etti. Bulut, yaptığı başarılı kaynakla en iyi kaynak yapma yarışmasında Türkiye üçüncüsü oldu. Yarışmada üçüncü olarak büyük bir başarı elde eden Selim Bulut ve okulu, yarışmayı düzenleyen kuruluş tarafından birçok ödülle onurlandırıldı.

İskenderun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne bir adet Kaynak Makinesi, okulda kullanılmak üzere iki makara kaynak teli hediye edildi. Yarışma sonrası Selim Bulut’a bir hediye de İskenderun Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek tarafından takdim edildi. Kaymakamlık makamındaki ziyarete; İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Haytaz, İskenderun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Yusuf Yıldırım katıldı.

Editör: Haber Merkezi