Batı Akdeniz Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu, düzenlediği kahvaltılı toplantı ile BAKSİFED üyesi iş insanları derneklerinin üyeleri ile Amerikan Ticaret Müsteşarlığı yetkililerini bir araya getirdi. Toplantıda ABD Ticari Ataşesi Fred W. Aziz, SelectUSA ile ABD’de yatırım yapmak isteyen iş insanlarına yatırım fırsatlarını anlattı.

Antalya’da pansiyon odasında şüpheli ölüm Antalya’da pansiyon odasında şüpheli ölüm

Batı Akdeniz Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu, düzenlediği toplantı ile Batı Akdeniz Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu (BAKSİFED) üyesi iş insanları derneklerinin üyeleri ile Amerikan Ticaret Müsteşarlığı yetkililerini buluşturdu. BAKSİFED Başkanı Mustafa Cengiz’in açılış konuşması ile başlayan toplantı, ABD Ticari Ataşesi Fred W. Aziz ve Ticari Ataşe Yardımcısı Yaprak Çakılcıoğlu’nun gerçekleştirdikleri sunumlar ile devam etti.

Toplantıda ABD Ticari Ataşesi Fred W. Aziz, katılımcılara SelectUSA yatırımcı programı ile ABD’de yatırım yapmak isteyen ya da mevcut işlerini büyütmek isteyen iş insanlarına yatırım fırsatlarını anlattı. Toplantıda ayrıca teşvikler, yasal mevzuatlar, vergilendirme farklılıkları gibi konularda ilgili kurumlarla iletişim kurma ve yatırımcı fuarları ile sektörel fuarlara katılım noktasında sundukları avantajlar hakkında bilgi aktardı.