Konyaaltı Kadın Oyunları Festivali yarın seyircisiyle buluşuyor. Kadınları konu alan tiyatro oyunlarının yer alacağı festival, Mutlu Bir Romanın Aşk Hikâyesi adlı tiyatro oyunu ile başlıyor.

Faciadan dönülen teleferik alanında sessizlik hakim Faciadan dönülen teleferik alanında sessizlik hakim

Konyaaltı Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilecek olan Türkiye’nin ve Avrupa’nın kadın temalı tek tiyatro festivali “4. Kadın Oyunları Festivali” yarın “Mutlu Bir Romanın Aşk Hikâyesi” adlı tiyatro oyunu ile başlıyor. Atölye Kültür Sanat organizasyonu olan ve bu yıl dördüncüsü gerçekleştirilecek olan festival, Nazım Hikmet Fuar ve Kongre Merkezi’nde tiyatro seyircisiyle buluşacak. Tek perde olarak saat 20.00’de gösterime girecek oyun ücretsiz olarak sahnelenecek. Festival kapsamında 7 Mart Perşembe günü ‘Bir Tatlı Kaşığı Çamur’, 8 Mart Cuma günü ‘Mavi Müzikhol’, 9 Mart Cumartesi günü ‘Disko Topu’, 10 Mart Pazar günü ise ‘Yan Rol’ adlı oyunlar saat 20.00’de ücretsiz olarak sahnelenecek.

Popülariteden uzak

Festival Direktörü Hasan Aldemir kadın konusunu nitelikli ele alan tiyatro oyunlarını her türlü popülariteden uzak olarak seçtiklerini söyledi. Festivalin artık kendi izleyicisini oluşturduğunu ifade eden Aldemir, “Son zamanlarda neredeyse tek kriter haline gelen tiyatro oyunlarında hangi ünlünün oynadığından ziyade metin üslubu, reji, konu ve oyunculuk performansı festival yönetimimiz tarafından baz alınmıştır. Festivalimiz nitelikli bir tiyatro izleyicisine ulaşmıştır. Bundan da son derece mutluluk duyuyoruz” dedi. Türkiye’nin ve Avrupa’nın en önemli festivallerinden birine ev sahipliği yapacak olmaktan mutlu olduklarını ifade eden Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen de tüm vatandaşları ücretsiz sahnelenecek olan oyunları izlemeye davet etti.