Kaş Belediyesi ekipleri, ilçe genelinde etkili olan yağış nedeniyle tahribat yaşanan mahallelerde çalışmalar yapmak üzere sahaya indi.

Kadınlar Salon Hokeyi Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası Alanya’da başladı Kadınlar Salon Hokeyi Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası Alanya’da başladı

Kaş Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş’ın talimatlarıyla sahaya inen ekipler, yoğun şekilde çalışma yürütüyor. Fen İşleri, Zabıta ve Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri başta olmak üzere tüm saha ekipleri, aşırı yağış sebebiyle kapanan yolların açılması, yolda mahsur kalan ve mağduriyet yaşayan vatandaşlara yardım edilmesi, araçların kurtarılması için çalışmalar gerçekleştiriyor. Sarılar, Çerler, Gökçeyazı, Ahatlı, Dirgenler, Kınık, Ova, Yeşilköy başta olmak üzere, tüm mahallelerde aşırı yağış sonucu meydana gelen tahribatlara müdahale eden ekipler, bu çerçevede kapanan yolları iş makineleriyle temizliyor, dere yataklarında set ve tıkama işlemleri yapıyor.

Ekiplerle birlikte sahaya inen Kaş Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş, bölgede etkili olan yağışlar yüzünden kapanan yolların açılması ve mağdur olan vatandaşlara yardım için çalıştıklarını belirtti.

Kaynak: iha