Mersin'de, 23 Nisan'dan bu yana kayıp olan Konya Selçuk Üniversitesi'nden emekli öğretim üyesi dağcı Mustafa Taşpınar'ı bulma çalışmaları devam ediyor. Mersin JAK'ın özel eğitimli İz takip ve Kadavra Köpekleri Temiz ve Sarı, Yıldız Dağı'nın zirvelerinden Cocak Deresi ve Cehennemdere Vadisi girişine kadar geniş bir alanda arama kurtarma çalışmalarına katılıyor.

Vahap Sehitoglu

SONSES.TV ekibi de arama-kurtarma bölgesinde çalışmaları yerinde izledi.

Kadavra Kopegi SariIztakip Kopegi Temiz

Arama-kurtarma çalışmalarına Mersin Jandarma, Niğde JAK, AKUT ve AFAT ekiplerinden oluşan yaklaşık 50 kişilik uzmanlar katılıyor. 112 Acil sağlık ekiplerininde bekletildiği yörede, dağcının sağlığı konusunda endişeli bekleyiş sürerken, köpekler ve kurtarma ekipleri arama çalışmalarını sürdürüyor.

Görgü tanıklarının anlatımına göre, Taşpınar'ın arkadaşları ile tırmanış yaparken geride kaldığı ve bulunması için köpekler ve ekiplerin geniş bir alanda çalışma yürüttüğü belirtiliyor.

Arama Ekipleri

Kahramanmaraş’a şehit ateşi düştü Kahramanmaraş’a şehit ateşi düştü

Bütün umutların bağlandığı Mersin JAK'ın özel eğitimli köpekleri Temiz ve Sarı, 23 Nisan'dan bu yana Yıldız Dağı'nın zirvelerinde, Cocak Deresi ve Cehennemdere Vadisi girişinde arama kurtarma çalışmalarına katılıyor. Her tarama sonrası bakıcıları tarafından özel bakıma alınan köpekler ve kurtarma-arama ekipleri, geniş ve engebeli arama alanında yoğun çaba harcıyorlar.

Cehennemderesi Yildiz Dagi AramaArama Ekipleri Yildizdagi

Editör: Abdülvahap Şehitoğlu