Eş zamanlı tefecilik operasyonu: 5 şüpheli tutuklandı Eş zamanlı tefecilik operasyonu: 5 şüpheli tutuklandı

Kemer Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü, gelecek nesillerde sıfır atık bilincinin artırılmasına yönelik ilçedeki okullarda sıfır atık eğitimi veriyor.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından belirlenen okul ve sınıflarda ilkokul öğrencilerine verilen eğitimlerin amacı israfın önlenmesi, doğal kaynakların verimli kullanılması, atık miktarının azaltılması, atıkların ayrı toplanarak geri dönüştürülebilir ekonomiye yeniden kazandırılması amaçlanıyor.

Kemer Belediyesi personeli, öğrencilere sıfır atık, geri dönüştürülebilen atıklar ve temiz doğa için yapılması ve yapılmaması gerekenler hakkında bilgiler vererek, broşür dağıtıyor.

Kemer Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürü Serap Minta, yaptığı açıklamada, “Çağımızın en önemli konularından biri olan iklim değişikliğine yönelik bilinçlendirmeyi hedefleyerek okullarımızda öğrencilerimize yönelik eğitim faaliyetleri yürütüyoruz. Kemer’deki vatandaşlarımızdan da sıfır atık konusunda daha duyarlı olmalarını rica ediyoruz” dedi.