Kepez Belediyesinin İş Sağlığı ve Güvenliği Kurul Toplantısı, Belediye Başkan Yardımcısı Evrim Yalçın başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda; çalışanlara güvenli çalışma ortamlarının sağlanması ve iş kazalarının önlenmesine yönelik alınması gereken tedbirler konuşuldu.

Kepez Belediyesi tarafından personele yönelik düzenlenen İş Sağlığı ve Güvenliği (İSG) eğitimleri devam ediyor. Kepez Belediyesi Başkan Yardımcısı Evrim Yalçın başkanlığında Belediye Sağlık Merkezinde, İş Sağlığı ve Güvenliği Kurul Toplantısı gerçekleştirdi. İş sağlığı ve güvenliği konusunun belediye için bir öncelik olduğunu ifade eden Yalçın, "Çalışanlarımızın sağlığı ve güvenliği bizim için her şeyden önemlidir. Onların güvenli bir ortamda çalışmaları hem belediyemizin verimliliğini artıracak, hem de daha huzurlu bir çalışma ortamı sağlayacaktır. Bu tür eğitim ve bilinçlendirme toplantılarıyla, iş kazalarını en aza indirmeyi ve sağlıklı çalışma ortamlarının sürdürülebilirliğini hedefliyoruz" dedi.

’Açılışa özel’ kampanyaya polisten ’Kapanışa özel’ operasyon ’Açılışa özel’ kampanyaya polisten ’Kapanışa özel’ operasyon

Öncelik iş kazalarının önlenmesi

Çalışanların bilinçlendirilmesi ve güvenli çalışma ortamlarının sağlanmasına yönelik düzenlenen toplantıda; Kepez Belediyesi İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı Yavuz Ekiz, iş sağlığı ve güvenliğinin temel prensipleri, risk değerlendirmesi, acil durum planlaması ve kişisel koruyucu donanımlarının kullanımı hakkında bilgi verdi. İş kazalarının önlenmesi ve meslek hastalıklarının azaltılması için alınması gereken önlemlerin üzerinde durulduğu toplantıda Ekiz, iş kazalarının önlenmesi için herkesin üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmesi gerektiğini ve bunun içinde çalışanlara yönelik eğitimlerin çok çok önemli olduğunu vurguladı.

Kaynak: iha