Sıcak hava ’bici bici’ye talebi artırdı Sıcak hava ’bici bici’ye talebi artırdı

Dünya Çevre Günü dolayısıyla Mimar Abdullah Yılmaz, çevre konusunda önemli bir açıklama yaptı. Yılmaz'ın vurguladığına göre, doğa bizim en değerli mirasımız ve onu korumak en büyük sorumluluğumuz. Plastik atıkların azaltılması, karbon ayak izinin düşürülmesi ve biyolojik çeşitliliğin korunması gibi konular, bu yılın öne çıkan temaları arasında yer alıyor.

Ancak, Mersin'de çevrenin hızla tahrip edildiğini ve çevreyi korumakla görevli kurumlar, yerel yöneticiler ve bazı meslek odası başkanları tarafından önemsenmediğini belirtti. Yılmaz, çevre sorunlarının görmezden gelindiğini, sahil dolgu alanlarındaki yolsuzlukların yaşanmasına rağmen gereken önlemlerin alınmadığını ve tarihi, kültürel ve doğal alanların tahrip edildiğini dile getirdi.

Bugünün anlam ve önemine dikkat çeken Yılmaz, çevremize iyi bakmamız gerektiğini ve gezegenimizi daha yaşanabilir hale getirmek için çaba sarf etmemiz gerektiğini vurguladı. Daha yeşil bir çevre için ağaç dikme kampanyaları ve çevre bilinci oluşturma faaliyetlerine vurgu yaptı.

Son olarak, gelecek nesillere temiz ve sağlıklı bir çevre bırakma sorumluluğumuzun altını çizen Yılmaz, çevreyi her zaman her şeyin önünde tutmamız gerektiğini ve çevre suçlarını affetmememiz gerektiğini belirtti.

Mimar Abdullah Yılmaz'ın çağrısıyla, "Doğa İçin Eylem Zamanı" geldiğini belirten bu açıklama, çevre bilincinin ve duyarlılığının artırılması adına önemli bir adım olarak değerlendiriliyor.

Editör: Ahmet Biracı