CHP Mersin Milletvekili ve TBMM Gurup Başkanvekili Ali Mahir Başarır’a, seçim otobüsü üzerinde konuşurken, kalabalık içinden aleyhte slogan atarak hakaret eden kişinin Mezitli Cem Evi Başkanı Ferdi Koç olduğu öğrenildi!

Seçim çalışmalarına katılmak için Mersin’e dün gelen ve Çeşmeli otoban çıkışında binlerce partilinin oluşturduğu uzun konvoyla karşılanan Ali Mahir Başarır’a, Mezitli ilçe  binası önünde otobüsün üzerinde konuşurken, Aleviler ve Kemal Kılıçdaroğlu’nun aleyhinde hiç bir kelime bile etmediği halde birkaç kişinin kalabalık içinden attığı sloganlar, alanda bir anlık kargaşaya yol açtı.

Otobüsün üzerinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kemal Kılıçdaroğlu için söylediği bir sözünü anımsatmak isteyen Başarır sözlerinin, aleyhinde sloganlarla kesilmek istenmesine tepki göstererek, ‘O AK Partinin, sarayın trollerini atın oradan’ sözü meydanda yankılandı. Bunun üzerine alandaki görevliler ve partililer, toplantıyı provoke etmek isteyen 5 kişiyi alan dışına çıkardı.

Toplantıyı provoke etmek isteyen Koç neyin peşinde ?

Sonses.tv imtiyaz sahibinin yanında gerçekleşen olayda, Başarır aleyhine slogan atan kişinin Mezitli Cem Evi Başkanı Ferdi Koç olması dikkatleri bu yöne çekti.

Ferdi Koç’un, Alevilik kimliğinin arkasına sığınarak, Kılıçdaroğlu’nu bahane etmesinin altındaki ana nedeni çevresindeki Alevi yurttaşlar şöyle aktardı:

“Ferdi Koç, kendi gölgesine bile muhalif bir kişi. Kendisi şu an Mezitli Belediye Meclis üyesi. Tekrar meclis üyesi olmak için ön seçimlerde Belediye Başkan adayı Ahmet Serkan Tuncer ve bazı guruplarla anahtar liste çıkarttılar. Ancak çizik yiyince listeye giremedi.

Kılıçdaroğlu ile ilgili kırgınlığımız var. Ama ortada savaşacağımız, kavga edeceğimiz bir durumumuz yok. Bu arkadaş bu kırgınlığımızı kendi olumsuz düşüncelerine alet etmek istedi. Hiçbir Alevi onun gibi düşünmüyor ve yanında değiliz. Bu pis oyuna alet olamayız”  

MERKEZ CEM EVİ OLAYI BENİMSEMİYOR

Mezitli Cem Evi Başkanı Ferdi Koçun, binlerce CHP’linin katıldığı toplantıda ortalığı karıştırıcı slogan atması, Mersin Merkez Cem Evi yöneticileri tarafından da tepkiyle karşılandığı  ve ‘kabul edilemez’ olarak görüldü.

CHP Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır’ın, konuşmasında Aleviler ve Kılıçdaroğlu ile ilgili en ufak aleyhte bir konuşma yapmadığı halde, yanlış algı yaratılmak istendiği belirtildi. Olayı köpürterek bir tarafa yaranmanın faydasız olduğuna da dikkat çekildi.

MEZİTLİ CEM EVİNİ KENDİ İKBALİ İÇİN KULLANACAK!

Bir Alevi Başkanına yakışmayacak tutumuyla CHP Mersin’de etnik karışıklık yaratmaya çalışan Mezitli Cem Evi Başkanı Ferdi Koç’un yarın basın toplantısı yapacağı da duyuruldu:

Basın toplantısıyla ilgili açıklamada şu içeriğe yer verildi:

10 Şubat 2024 tarihinde CHP grup başkan vekili Ali Mahir Başarır’ın Mersin’de genel başkanmış gibi karşılanmasına, CHP genel kongresinde Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan çirkince hareketin ve Alevileri bu CHP’den dışlama politikasına karşı çıkan canlarımıza AKP’li troller yaftasını yakıştıran, alandan itiş kakışla attırmaya çalışan Ali Mahir Başarır’a tepkimizi göstermek için 12 Şubat 2024 saat 14.00’da Mezitli Cemevi’nde bütün Yöre Alevi Dernekleri ve Alevi kurumları ile kitlesel basın açıklamamıza hepinizi davet ediyoruz.”

SONSES.TV KOÇ'A SORUYOR?

1-Ali Mahir Başarır’ın Mersin’de Genel Başkanmış gibi karşılanması SENİ NEDEN ENDİŞELENDİRİYOR? KIZDIRIYOR?

2- CHP genel kongresinde Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan çirkince hareket diyorsun!

Kongre biteli bunca zaman geçti. AKLIN  şimdi mi geldi?

3-Alevileri bu CHP’den dışlama politikası diyorsun!

İsim ver, CHP'de hangi ALEVİ KARDEŞİMİZ DIŞLANMIŞ?

4-Canlarımıza AKP’li troller yaftasını yakıştıran, alandan itiş kakışla attırmaya çalışan Ali Mahir Başarır’a tepkimizi gösterelim diyorsun?

A) CHP'ye inanmış, Başarır'ı seven binlerce insanın arasından, protesto seslerinin  geldiği yöne otobüs üzerinden ilk bakışta senin FERDİ KOÇ olduğunu hemen kim bilecek?

B) Mersin'de Seçim çalışmasını başlattığı ilk yerde, onca kalabalık arasında Mezitli Cem Evi Başkanı olarak, CHP TBMM Gurup Başkanı Başarır ve orada buunan binlerce kişiye SAYGISIZLIĞIN ETİK Mİ?

CHP, Seçer ve Mavi ile MHP'nin kalesinde Yörüklerle şov yaptı! CHP, Seçer ve Mavi ile MHP'nin kalesinde Yörüklerle şov yaptı!

5- Mezitlli Belediye Meclis üyesi tekrar seçilmek üzere partinin ön seçiminde hazırladığın çarşaf listede çiziik yiyip devre dışı bırakılman üzerine; Liderliğini, kişiliğini, katakterini yeniden sorgulaman gerekmiyor mu?

6- Kendi İKBALİN için yöredeki CEM EVİ yöneticilerini, Tüm Aleviler'i, ekeceğin bu KİN TOHUMLARINA ALET ETMİYOR MUSUN?

7- ALEVİLİĞİ: BİR HOŞ GÖRÜLÜLÜK, BÜYÜKLÜK, SEVGİ ÜZERİNDE BÜYÜTEN BİZLERE VE TOPLUMA SEVDİREN 'DEDELER' GİBİ NEDEN YAŞAMINI BİÇİMLENDİREMİYORSUN?

8- BİR LİDER OLARAK, O GÜZEL İNSANLAR 'DEDELER' GİBİ DÜŞÜNEMİYORSAN, ÖRNEK ALAMIYORSAN BUNUN NEDENİNİ ÖĞRENMEK İÇİN PSİKOLOĞA GİTMEYİ DÜŞÜNMÜYOR MUSUN?