Mersin’de siber polisinden çifte operasyon: 5 gözaltı Mersin’de siber polisinden çifte operasyon: 5 gözaltı

Yenişehir Belediyesi Akademisi, Çocukların Gelişimine Destek Vermeye Devam Ediyor

Mersin Yenişehir Belediyesi, Türkiye'de bir ilki gerçekleştirerek hayata geçirdiği Erken Çocukluk Gelişimi Projesi ve bir dizi eğitim projesiyle çocukların gelişimine odaklanmaya devam ediyor. Yenişehir Belediyesi Akademisi, aileler tarafından "eğitim yuvası" olarak nitelendiriliyor ve çocukların gelişimine atölye temelli eğitimlerle destek sağlıyor.

Başkan Abdullah Özyiğit, Oy Farkında Türkiye’de Ilk Dörde Girdi

Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, "Çocuklarımızın potansiyellerini ortaya çıkarmak için var gücümüzle çalışıyoruz" dedi.

Akademi, robotik kodlama ve satranç kursları gibi eğitimlerle çocukların analitik düşünme ve problem çözme yeteneklerini geliştiriyor. Robotik kodlama kursları, teknolojiyle erken yaşta tanışmalarını sağlarken, satranç kursları strateji geliştirme ve odaklanma yeteneklerini güçlendiriyor.

Eğitimler farklı yaş gruplarına göre düzenleniyor ve sanat atölyeleri, müzik eğitimleri ve el sanatları gibi çeşitli alanlarda çocuklara fırsatlar sunuyor.

Ailelerin de katılımını teşvik eden belediye, eğitim programlarına aileleri dahil ederek çocukların gelişim sürecinde destek almalarını sağlıyor.

Yenişehir Belediyesi, Akademi'deki tüm eğitimleri ücretsiz olarak sunuyor ve bu hizmetlerden yararlanmak isteyen aileler, başvurularını yapmak için 0324 327 46 40 numaralı telefonu arayabiliyorlar.

Başkan Özyiğit, "Tüm aileleri eğitim çalışmalarımıza dahil olmaya davet ediyorum" şeklinde konuştu.