Çocuklar, Hayal Dünyalarını Kâğıda Döktü Çocuklar, Hayal Dünyalarını Kâğıda Döktü

Yenişehir Halk Eğitimi Merkezi, "Hayat Boyu Öğrenme Kurumları, Geleceğimiz Olan Çocuklarımızla Buluşuyor" temasıyla "Minik Eller, Büyük Hayaller" adlı etkinlikleri düzenledi. Bu etkinlikler, geleneksel sanatların ve kültürel mirasın tanıtılması, öğrencilerde yeni ilgi alanları oluşturulması ve yeteneklerinin keşfedilmesi amacını taşıdı.

Resim önizlemesi

Yenişehir ilçesindeki anaokulu, ilkokul ve ortaokullardan öğrencilerin katıldığı etkinlikte, El Sanatları, Filografi, Yüz Boyama, Resim, Ebru, Ahşap Boyama, Müzik, Amigurumi Bebek Yapımı gibi çeşitli etkinliklere yer verildi. Öğrenciler, yaparak ve yaşayarak deneyim kazandıkları bu etkinliklerden büyük keyif aldılar.

Resim önizlemesi

Etkinliklere katılan İl Millî Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, öğrencilerin eğlenceli bir şekilde öğrenmelerinden memnuniyet duyduklarını belirterek, "Biz de onlarla beraber çocuk oluyoruz ve bazen onlardan da yeni şeyler öğreniyoruz." dedi ve etkinlik için emek verenlere teşekkürlerini iletti.

Resim önizlemesi

Fazilet Durmuş'a, İl Millî Eğitim Şube Müdürü Bayram Duman, Yenişehir İlçe Millî Eğitim Müdürü M. Necmeddin Dinç ve İlçe Şube Müdürü Mustafa Anteplioğlu da eşlik etti.

Editör: Ahmet Biracı