Mersin İl Millî Eğitim Müdürlüğü, Suphi Öner Öğretmenevi Tarsus salonunda düzenlenen İl Değerlendirme Kurulu Toplantısı'nda eğitim öğretim süreçlerine dair önemli görüş alışverişlerinde bulundu. Toplantıya Hukuk Hizmetleri Genel Müdürü Emir Hasan Arslantaş, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Cengiz Mete, Hukuk Hizmetleri Daire Başkanı Fatih Özdemir, Hayat Boyu Öğrenme Daire Başkanları Hüseyin Kendirci ve Hacı Ali Okur, İl Millî Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, Müdürlükte görev yapan idareciler, 13 İlçe Millî Eğitim Müdürü ve Şube Müdürleri katıldı.

Toplantının açılışını yapan İl Millî Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, Genel Müdürlerin il ziyaretlerinden dolayı memnuniyetini dile getirerek toplantıya başladı. Durmuş, katılımcılara Ramazan ayı ve yaklaşan Kadir Gecesi ile Ramazan Bayramı'nı şimdiden kutladı.

Resim önizlemesi

Eğitimde önemli bir parça olan aile içi iletişim, teknoloji bağımlılığı, anne baba tutumu ve sınav kaygısı gibi konuları ele alan "Kahve Bahane" projesinden bahseden Durmuş, bu proje kapsamında velilere öğrencilerin gözünden bakma fırsatı sunduklarını ifade etti.

Resim önizlemesi

İl Millî Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, 33 Öğretmen Buluşmaları ve Mersin İl Millî Eğitim Müdürlüğü Hare Etkisi Projesi gibi önemli çalışmaları videolarla tanıtarak, projelerin Türkiye'nin genel eğitim hedefleriyle uyumlu olduğunu vurguladı. Ayrıca, kadınların dijital becerilerini geliştirmesi için Halk Eğitim Müdürlükleri aracılığıyla düzenlenen eğitimler hakkında bilgi verdi.

Toplantıya katılan Hukuk Hizmetleri Genel Müdürü Emir Hasan Arslantaş, İl Millî Eğitim Müdürlüğü'nün yaptığı çalışmalara övgüler yağdırarak, Bakan Yusuf Tekin'in selamlarını iletti.

Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Cengiz Mete de Mersin'deki çalışmalardan memnuniyet duyduğunu belirterek, toplantının sona ermesine kadar geçen süreçte soruların cevaplandırıldığı bir ortamda görüşlerin alındığına işaret etti.

Erdemli'de depo yangını Erdemli'de depo yangını

Toplantı, katılımcıların görüşlerinin alınması ve soru-cevap şeklinde ilerleyerek tamamlandı.