Adana’da Orman Bölge Müdürlüğü tarafından yürütülen ’Orman Benim’ kampanyası çerçevesinde ormanlık alanda kuru dal, yanıcı madde ve atık toplama etkinliği düzenlendi.

AJet uçağı Gaziantep yerine Adana’ya inince yolcular tepki gösterdi AJet uçağı Gaziantep yerine Adana’ya inince yolcular tepki gösterdi

’Orman Benim’ çerçevesinde Çukurova Üniversitesi yerleşkesinde ormanda yangınların büyümesine sebep olan kuru dallar, yanıcı maddeler ve piknik sonrası bırakılan atıklar toplandı. Sarıçam Kaymakamı Murtaza Dayanç, Orman Bölge Müdürü Mahmut Yılmaz, il protokolü, bölge müdürlüğü personeli, çevre ve ormancılık ile ilgili sivil toplum kuruluşları ile öğrenciler ve vatandaşların katıldığı etkinlikte, atıklar alandan uzaklaştırılmak üzere poşetlenerek bir araya toplandı.

Atık toplama etkinliğinde konuşan Orman Bölge Müdürü Mahmut Yılmaz, ’Orman Benim’ kampanyası ile ormanlık alandaki yanıcı maddelerin azaltılması ve çöplerin temizlenmesiyle orman yangınlarının olumsuz etkilerinin en aza indireceğini ifade etti.