Gençlik ve Spor Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, TÜBİTAK ve Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı iş birliğiyle başlatılan DENEYAP Teknoloji Atölyeleri için, Osmaniye’de e-sınavı geçen öğrenciler için uygulama sınavı gerçekleştirildi.

Osmaniye’de sağanak ve fırtınada sokaklar göle döndü Osmaniye’de sağanak ve fırtınada sokaklar göle döndü

Osmaniye Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün koordinesinde Osmaniye Merkez Spor Salonu’nda gerçekleştirilen uygulama sınavına, 132 lise ve 220 ortaokul öğrencisi olmak üzere toplamda 352 öğrenci katıldı. Uygulama sınavı sonrasında başarılı olan öğrenciler, 3 yıl boyunca Deneyap Atölyesi’nde eğitim almaya hak kazandı.

Sınav merkezini ziyaret ederek öğrencilere ve jüri üyelerine başarılar dileyen Gençlik ve Spor İl Müdürü Yusuf Çebi, “Bugün burada geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin teknolojik becerilerini sergilemelerine tanık olduk. Öğrencilerimizin heyecanını ve azmini görmek bizleri çok mutlu etti. Deneyap Atölyeleri sayesinde gençlerimizin yeteneklerini geliştirmeleri ve ülkemizin teknolojik ilerlemesine katkı sağlamaları için büyük bir fırsat sunuluyor. Tüm katılımcılara başarılar diliyor, bu sürece katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum” dedi

Editör: Haber Merkezi