Osmaniye’de polisin uyuşturucu satıcılarına yönelik düzenlediği operasyonda gözlük kutusunun içirişinde saklanmış uyuşturucu madde ve hassas terazi ele geçirildi.

Osmaniye’de yeraltı otoparkı depremzede esnafa umut oldu Osmaniye’de yeraltı otoparkı depremzede esnafa umut oldu

Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince, 22 - 27 Ocak tarihleri arasında uyuşturucu madde ticareti yapanlara ve kullananlara yönelik 16 ayrı operasyon düzenledi. Belirlenen adreslere yapılan operasyonlarda dağıtım ağından sorumlu elebaşının da aralarında olduğu 20 şüpheli gözaltına alındı. Hassas burunlu narkotik köpeği ile birlikte araçlarda, şüphelilerin üzerlerinde ve adreslerinde yapılan aramalarda ise 777.97 gram eroin, 322.88 gram metamfetamin, 26.96 gram bonzai, 15 sentetik ecza hap, 2.88 gram esrar, 4 hassas terazi, 39 bin 950 TL para, 200 dolar ve 3 ruhsatsız tüfek ele geçirildi. Aramalar sırasında, gözlük kutusu içerisinde ele geçirilen satışa hazır durumda uyuşturucu madde ve hassas terazi dikkat çekti.

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şüphelilerden 3’ü tutuklandı, diğerleri adli kontrolle serbest bırakıldı.