Özel bireylerin ailelerine yönelik eğitimler sürüyor Özel bireylerin ailelerine yönelik eğitimler sürüyor

Toplumsal Özgürlük Partisi Sözcüler Kurulu üyesi ve DEM Parti Mersin Milletvekili Perihan Koca, mecliste düzenlediği basın toplantısında, işçileri 1 Mayıs'ta alanlarda olmaya davet etti.

Koca, yaptığı açıklamada, Türkiye'nin karşı karşıya olduğu ekonomik ve sosyal zorluklara dikkat çekerek, işçi sınıfının yaşadığı sıkıntıları vurguladı. "Bugün bu kürsüden yaklaşan 1 Mayıs öncesi Türkiye işçi sınıfına selam etmek emekçi halkımıza seslenmek istiyorum" diyen Koca, şu anda ülkenin bir "sermaye-patron düzeni" ile yönetildiğini ve işçilerin ekonomik krize kurban edildiğini ifade etti.

Koca, hükümetin uyguladığı politikaların işçi ve emekçilere yönelik olduğunu, patronları korurken emekçileri zor durumda bıraktığını belirtti. "Dayattıkları büyük karanlığın henüz giriş aşamasında bile; bir yandan enflasyon, pahalılık, işsizlik kıskacı, bir yandan çalışma yaşamında artan baskılar, uzun çalışma süreleri ve yoğun emek sömürüsü ile emekçiye yaşamı dar ediyorlar" diyen Koca, işçi haklarına yönelik mücadele çağrısı yaptı.

Açıklamasında, işsizlik ve yoksulluğun arttığına dikkat çeken Koca, hükümetin vergi politikalarını eleştirerek adaletsiz bir vergi sistemi olduğunu belirtti. "Türkiye OECD verilerine göre en adaletsiz vergi sistemine sahip olan ülke" diyen Koca, vergilerin çoğunun emekçi ve yoksul kesimden alındığını ifade etti.

1 Mayıs'ın işçi sınıfının uluslararası dayanışma günü olduğunu hatırlatan Koca, işçi sınıfının tarihsel mücadelesine vurgu yaparak, işçileri bu zorlu dönemde alanlara çıkmaya çağırdı. "İşte o yüzden; vakit mücadele vakti, vakit 1 Mayıs’larda sesimizi duyurma vaktidir" diyen Koca, işçileri 1 Mayıs'ta alanlarda olmaya davet ettiğini sözlerine ekledi.

Perihan Koca'nın basın toplantısında yaptığı bu çağrıyla işçilerin 1 Mayıs'ta alanlarda olmaya hazırlandığı bildirildi.

Editör: Ahmet Biracı