Toplumsal Özgürlük Partisi sözcüleri kurulu üyesi ve DEM Parti Mersin Milletvekili Perihan Koca, seçim çalışmalarının son günlerinde parti heyetiyle birlikte Mersin'deki serbest bölgeyi ziyaret etti. Ziyaret sırasında tekstil ve diğer iş kollarında çalışan işçilere, yerel seçimlerde Dem Parti'nin Akdeniz belediye eş başkan adaylarını desteklemeleri çağrısında bulundu. Koca, Akdeniz Belediyesi'ni kazanmaları durumunda belediyeyi işçiler, kadınlar ve gençlerle birlikte yöneteceklerini belirtti.

Perihan Koca'nın bir sonraki durağı Şevket Sümer Mahallesi oldu. Mahallede düzenlenen iftar programına katılan Koca, Şevket Sümer halkıyla bir araya geldi.

Iftarın ardından Perihan Koca ve parti heyeti, Homurlu Mahallesi'ne geçti. Burada bir evin avlusunda gerçekleştirilen halk toplantısına Homurlu halkı yoğun ilgi gösterdi. Toplantıda mahallenin karşılaştığı sorunlar ele alındı ve parti heyeti, seçilmeleri durumunda bu sorunların çözümü için çalışacaklarını taahhüt etti.

Mersin CHP'de coşkulu bayramlaşma Mersin CHP'de coşkulu bayramlaşma

Perihan Koca ve parti heyetinin son durağı ise Ian F. Hancock Roman Araştırmaları Arşiv ve Kültür Merkezi oldu. Burada Roman yurttaşlarla bir araya gelen partililer, Romanların karşılaştığı sorunları dinledi. İşsizlik, ayrımcılık ve temel kamusal haklara erişimde yaşanan zorluklar konuşuldu.