Isparta

Sağlık çalışanlarından üniversite öğrencileri için burs

Isparta Yardım Gönüllüleri Derneği adı altında buluşarak ‘Sizlerleyiz’ projesi başlattı. Proje kapsamında 150 üniversite öğrencisine burs verilecek.

Abone Ol

Isparta Şehir Hastanesi’nde görevli sağlık çalışanları, Isparta Yardım Gönüllüleri Derneği adı altında buluşarak ‘Sizlerleyiz’ projesi başlattı. Proje kapsamında 150 üniversite öğrencisine burs verilecek.

Kahramanmaraş’ta Şubat ayında meydana gelen ve birçok kenti etkileyen deprem felaketinin ardından Isparta Şehir Hastanesi’nde görevli sağlık çalışanları bir araya gelerek Isparta Yardım Gönüllüleri ismi altında bir grup oluşturmuş Isparta’ya gelen depremzedeler için yardımlarda bulunmuşlardı. Aynı gönüllü grubu şimdi de ihtiyaç sahibi üniversite öğrencilerine destek için yola çıktı. Sağlık çalışanları ihtiyaç sahibi üniversite öğrencilerine destek verebilmek adına Isparta Yardım Gönüllüleri Derneği adı altında bir oluşum başlattı. Dernek, ‘Sizlerleyiz’ projesi ile şartları taşıyan 150 üniversite öğrencisine burs verecek.

Dernek tarafından üniversite öğrencilerine burs verebilmek için bağış kampanyası başlatılırken, Isparta’daki birçok kurum ve kuruluşun projeye destek verdiği bildirildi.