Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı ve CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Vahap Seçer’in 5 yıllık görev süresince ortaya koyduğu vizyon ile Mersin dünyada ve Türkiye’de adı daha fazla duyulur bir kent haline geldi. 13 ilçenin tamamına ayrımcılık yapmadan hizmet götüren Başkan Seçer’in sosyal belediyecilikte imza attığı çalışmalar ise Türkiye’ye örnek oldu.

Yurt içi ve yurt dışından kente gelenlerin beğenisini toplayan bir şehir haline gelen Mersin’de ‘Büyükşehir yaparsa kalitelisini yapar’ olgusu toplumun tüm kesimlerince kabul edilir hale geldi. Çocuk, kadın, genç, işçi, üretici ve öğrenciler için yapılan başarılı projeler ile Mersin’de yaşayanlar artık geleceğe güvenle bakmaya başladılar.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in geride kalan ilk 5 yıllık görev süresi içerisinde sunduğu hizmetler ve ortaya koyduğu vizyon, Mersin ve Mersin dışında yaşayan tüm kesimlerce kabul edilen bir başarı hikayesi olarak görülüyor.

Sosyal politikalardan tarımsal desteklere, öğrenci dostu kentten kadınlar için geliştirilen projelere kadar kentte yaşayan tüm kesimlere dokunan Başkan Seçer başkanlığındaki Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin hizmetleri sayesinde Mersin dünyada ve Türkiye’de adı daha fazla duyulur bir kent haline geldi.

Sunulan hizmetlerde ‘A’ partisi ‘B’ partisi ayrımını ortadan kaldıran Seçer yönetimindeki Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin başarıları tüm Türkiye’de de örnek gösterilir hale geldi. ‘Mersin Büyükşehir Belediyesi yaparsa en iyisini ve en kalitelisini yapar’ anlayışının toplumun tüm kesimlerince kabul edildiği Mersin, kente yurt içi ve yurt dışından gelen misafirlerin de beğenisini kazanıyor.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Öntürk: “Bugün YSK hukuki olarak kararını vermiştir ve biz görevimize devam ediyoruz” Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Öntürk: “Bugün YSK hukuki olarak kararını vermiştir ve biz görevimize devam ediyoruz”

Geride kalan 5 yıl içinde gerçekleştirilen ve büyük takdir toplayan projeleri devam ettirecek olan Başkan Seçer önderliğindeki Mersin Büyükşehir Belediyesi, ikinci 5 yıllık dönemde ise ‘Metro’ , ‘Sosyal Konut’ , ‘Müftü Deresi Yaşam Vadisi’ ve ‘Afete Dayanıklı ve Hazırlıklı Kent’ gibi majör projelerinin yanı sıra; ‘Güneş Enerji Santrali (GES)’‘Köyümüz Atölye’ , ‘Çocuk Köyü’, ve ‘Tarımsal İnovasyon Merkezi’ gibi projeler ile de şehrin vizyonunu geliştirmeye devam edecek.

Mersin’in 13 ilçesine ‘Sosyal Yaşam Merkezi’ de sözü veren Başkan Seçer’in ilçelerin ihtiyaçları doğrultusunda sunduğu yeni dönem projeleri ile de Mersinliler artık doğdukları kentte doymanın keyfini yaşayacaklar.

‘Kalkınmacı, Sosyal ve Yenilikçi Belediyecilik’ anlayışı ile Anamur’dan Çamlıyayla’ya kadar Mersin’de yaşayan her yurttaşın takdir ve beğenisini kazanan Başkan Seçer’in, kentin vizyonuna vizyon katacak, Mersin’in tanınırlığını artıracak ve her şeyden önemlisi, kentte yaşayan her bireyin huzur, güven ve mutluluk içerisinde yaşamasını sürdürecek projeleri, yeni dönemde de hız kesmeden devam edecek.