Bir önceki seçimde solda iki partinin çekişmesiyle aradan sıyrılan ve Belediye Başkanı olduktan sonrada, Akdeniz ilçesini modernleştiremeyen ve İktidarın yaptığı toplu konut ve Millet Bahçelerini kendi yaptırtmış gibi sahiplenen Mustafa Gültak, başkanlıktan düşmemek için son kozlarını kullanıyor

Yapılan  anketlerde de  varlık gösteremeyen Akdeniz Belediye Başkan adayı Mustafa Gültak, seçimlere az bir süre kala seçmenlere seslenerek: “ Sizden oy isteyenlerin, Sizi çantada keklik gibi görmelerine izin vermeyin. Onları sorgulayın’ diye kendine seçimi kazandıracak son bir çıkış yollarını deniyor!

Thumbnail 20240318173410 0V4A5766 (1)

DEM karşısında Başkanlık seçimini kaybetme korkusu içine sinen Gültak, seçmenlere bakın nasıl bir dil kullanıyor:

“Sizi çantada keklik gibi görmelerine izin vermeyin.

Bakan Özhaseki: “Dünya Bankası’ndan elde ettiğimiz özel bir kredi var, tam 14.2 milyar TL’ yi Hatay için kullanacağız” Bakan Özhaseki: “Dünya Bankası’ndan elde ettiğimiz özel bir kredi var, tam 14.2 milyar TL’ yi Hatay için kullanacağız”

Bize kızanlara da küsenlere de ısrarla gittik, darılmadık, yaptıklarımızı ve yapacaklarımızı anlattık. Tabi 31 Mart’ta takdir yine değerli halkımızındır. Ama öncelikle ve mutlaka sorgulayın; ‘Hangi aday bana, çocuklarıma, kentime ve ilçeme faydalı olacaktır’ diye. Gerçekten hizmet getirecek, kenti değiştirecek bir adayı seçerseniz önce vatandaşımız kazanır, sonra da kentimiz ve ilçemiz. Size gelip oy isteyenlere kadınlar, gençler, çocuklar için, kentin diğer sorunları için projeleri olup olmadığını sorun. Sizi çantada keklik gibi görmelerine izin vermeyin. Benim oyumu alacaksın ama sen ne vereceksin?’ diye sorun, sorgulayın.”

Gultak Zorda

Öte yandan giderek yanlızlaşan Başkan Gültak, doğulu vatandaşların yoğun olduğu mahallelerde seçim çalışması yapmak yerine bölgesinde tanıdığı iş adamlarına ait fabrika ve işyerlerini giderek, patronların isteğiyle toplanan işçilerden oy istiyor...

Thumbnail 20240318163429 V4 A5748