86 yaşındaki kimsesiz adam virane yapıdaki kanepede ölü bulundu 86 yaşındaki kimsesiz adam virane yapıdaki kanepede ölü bulundu

Adana’nın Ceyhan ilçesinde şehit yakını ve gazilere verilen yemekte usulsüzlük yapıldığı gerekçesiyle yemek firması sahibi ve eski Ceyhan Belediye Başkan Yardımcısı’nın da aralarında olduğu 4 kişiye 6 yıl 3’er ay hapis cezası verildi.

Ceyhan Belediyesinin 2018 yılında şehit yakını ve gazilere verilen 150 kişilik yemekte usulsüzlük yapıldığı yönünde şikayeti üzerine dönemin görevlileri ve yemek firması hakkında dava açıldı. Ceyhan 2. Ağır Ceza Mahkemesinde açılan davanın 10. celsesinde karar açıklandı. Karara göre 2018 yılında Ceyhan Belediye Başkan Vekili Ali Alper B. döneminde 150 şehit yakını ve gazi ailesine verilen tavuk sote ve pilav yemeğinin faturasının kabartılarak Ceyhan Belediyesine kesildiği, dönemin şartlarında 7 TL olan ve 150 kişiye verilen tavuk sote ve pilav menüsü için bin 50 TL fatura kesilmesi gerekirken bir yemek firması tarafından 59 bin 400 TL fatura kesildiği belirlendi. Bu nedenle mahkeme; dönemin Ceyhan Belediyesi Başkan Vekili Ali Alper B., Başkan Yardımcısı Zafer B., Osman Bahri A. ile yemek firması sahibi Esra B.’yi ayrı ayrı 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırdı.

Editör: Haber Merkezi