Şubadap Çocuk Müzik Grubu, Tarsus Belediye Başkanı adayı Haluk Bozdoğan'a ödeme hatırlatması yaparak tepki gösterdi. Grup, sosyal medya hesapları üzerinden Tarsus Belediyesi'nden alamadıkları bir konser için kampanya başlattı. Çekirdeksiz Domates, Fasa Fiso, Özgürlük gibi sevilen şarkılarıyla tanınan Şubadap Çocuk ekibi, belediyeden alamadıkları konser parası için kamuoyunun desteğini talep etti.

Grubun sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, 10 Şubat 2024 tarihinde Tarsus Belediyesi ile halka açık ve ücretsiz bir konser gerçekleştirdiklerini ancak bu konserin ödemesini alamadıklarını belirtildi. Belediye başkanı adayı Haluk Bozdoğan ile yapılan görüşmelerin sonuçsuz kaldığı ifade edildi.

Şubadap Çocuk, yıl boyunca gerçekleştirdikleri konserlerin yarısını ücretsiz olarak yaparken, diğer yarısından gelir elde ederek çalışmalarını sürdürdüklerini dile getirdi. Emeğin karşılığını almak için sosyal medya üzerinden bir hak arama çalışması başlatan grup, destek çağrısında bulundu.

Başkan Yıldız: "Toroslar’da yaşayan 350 bin yurttaşımızın her birinin belediye başkanıyım" Başkan Yıldız: "Toroslar’da yaşayan 350 bin yurttaşımızın her birinin belediye başkanıyım"

Grup, sosyal medya üzerinden yapılan paylaşımlarda Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan'ı ve belediyeyi etiketleyerek -saygı sınırlarını aşmadan- 'ödeme hatırlatması' yapılmasını istedi. Şubadap Çocuk, sanatçıların hak arama çabalarına destek olunması gerektiğini vurgulayarak, umutlarını kamuoyunun desteğiyle hakkını almaya bağladı.