Cumhuriyet Halk Partisi Tarsus İlçe Başkanı Selahattin Şahin, “Yaz okulu” adı altında Tarsus’ta bazı tarikat ve cemaatlerin, özellikle dezavantajlı mahallelerde çalışma yürüttükleri yönünde birçok şikayet aldıklarını söyledi.

Milli Eğitim Müdürlüğü’nden de izin alarak bu çalışmaları yürüttükleri öne sürülen yapıların, bu tip uygulamalarla kendi propagandalarını yaptıklarını belirten CHP İlçe Başkanı Selahattin Şahin, “Farklı Vakıf isimleriyle, mahallelerde yaz okulu adı altında çalışma gerçekleştirildiği yönünde ihbarlar alıyoruz. Hatta broşürler dahi hazırlanmış… 

Orman Yangınlarından Sonra Dikilen Fidanlar Büyüyor Orman Yangınlarından Sonra Dikilen Fidanlar Büyüyor

Yaz Okulu adı altında da olsa, Mustafa Kemal Atatürk’ün devrimleri arasında yer alan eğitimde “ulusal, bilimsel, karma, uygulamalı, laik, disiplinli olunması” ilkeleri Milli Eğitim’in gözetiminde gerçekleştirilmelidir. 

Halk Eğitimi’ne, geleceğimiz olan çocuklarımızın yaz kurslarında bilimsel ve sportif faaliyetlere yönelmelerine elbette bizlerde destek oluruz. 

Fakat, Vakıf adı altında yapılan ve kontrolden uzak, propaganda amacı güden çalışmalara da karşı olduğumuzu belirtmek istiyorum” dedi.

Bd902659 Fea9 46E4 Abd5 D88F1F4843Bf

Editör: Abdülvahap Şehitoğlu