Yenişehir Eyüp Aygar Fen Lisesi’nde "Temel Yaşam Becerileri Geliştirme Programı Bilgilendirme Toplantısı" Düzenlendi

Resim önizlemesi

Mersin - Yenişehir Eyüp Aygar Fen Lisesi’nde, "Temel Yaşam Becerileri Geliştirme Programı Bilgilendirme Toplantısı" gerçekleştirildi. Toplantıya İl Millî Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, Millî Eğitim Bakanlığı Mesleki Eğitim Şube Müdürü Deniz Gündüz, ortaokul müdürleri, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık (PDR) öğretmenleri, pilot okul olarak belirlenen 10 Meslek Lisesi müdürü, ilgili müdür yardımcıları ve şefler katıldı.

Resim önizlemesi

Afetzede akademisyenin geliştirdiği ‘Bil-Çek’ uluslararası firmaları peşine taktı Afetzede akademisyenin geliştirdiği ‘Bil-Çek’ uluslararası firmaları peşine taktı

Toplantıda bir konuşma yapan İl Millî Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, "Temel Yaşam Becerileri Geliştirme Programı"nın, Bakanlığa bağlı resmi ve özel örgün ilköğretim ve ortaöğretim kurumlarında 7. ve 8. sınıf düzeyinde öğrenim gören istekli öğrencilerin doğru yönlendirilmesini amaçladığını belirtti. Durmuş, "Bu program, öğrencilerin temel mesleki becerileri kazanmaları, mesleği sevmeleri, mesleğe erişimlerinin kolaylaştırılması, kendi kendine öğrenmelerinin desteklenmesi, akademik ve mesleki başarılarının arttırılması, geniş kariyer seçeneklerinin sunulması, hayata uyum sağlamalarının kolaylaştırılması ve yaşam boyu öğrenmeye teşvik eden temel mesleki gelişimlerinin desteklenmesi açısından büyük önem taşımaktadır," dedi.

Resim önizlemesi

Toplantıda programın detayları ve uygulanacak stratejiler hakkında bilgi verildi. Katılımcılar, programın başarılı bir şekilde yürütülmesi için gerekli işbirliği ve koordinasyonun sağlanması konusunda görüş alışverişinde bulundu.

Editör: Ahmet Biracı