Özel bireylerin ailelerine yönelik eğitimler sürüyor Özel bireylerin ailelerine yönelik eğitimler sürüyor

Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan, 5 Haziran Dünya Çevre Günü kapsamında Erdemli ilçesindeki Devlet Bahçeli Parkı'nda düzenlenen etkinliklere katıldı. "Hepimizin Bir Dünyası Var" temasıyla gerçekleştirilen program çerçevesinde çevre koruma bilincinin artırılması ve çevre kalitesinin iyileştirilmesine odaklanıldı.

Resim önizlemesi

Program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başladı. Vali Pehlivan, yaptığı konuşmada, bu yılın Çevre Haftası için belirlenen "Hepimizin Bir Dünyası Var" temasının önemine vurgu yaparak, çevrenin doğal yaşamın sağlıklı bir şekilde sürdürülmesi için gereken bilinci artırmanın önemine değindi.

Resim önizlemesi

Çevre bilincinin herkesin vicdani ve insani sorumluluğu olduğunu dile getiren Vali Pehlivan, "Çevreyi korumak, temiz tutmak; bu sayede gelecek nesillere daha temiz, daha yaşanabilir bir dünya bırakmak için hep birlikte azami hassasiyet göstermeliyiz," dedi.Resim önizlemesi

Programda ayrıca Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Hüseyin Özgür Yalçın da bir konuşma yaptı. Öğrencilerin hazırladığı halk oyunları gösterisinin sergilendiği etkinlikte, Vali Pehlivan'a Mersinli bir sanatçıya ait "Kilimci Kız" eseri takdim edildi.

Resim önizlemesi

Ayrıca, Erdemli İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Enerji Dostu Okul Projesi yarışmasında dereceye giren okullara ödülleri Vali Pehlivan tarafından takdim edildi.

Programa, Tarsus Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Aydın, Erdemli Kaymakamı Aydın Tetikoğlu, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ali Rıza Özdemir, Erdemli Belediye Başkanı Mustafa Kara, İl Emniyet Müdürü Kâmil Karabörk, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ercan Atasoy, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Naci Yılmaz, kurum, kuruluş ve sivil toplum temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar da katıldı.

Editör: Ahmet Biracı