Yüksek ses müzik çalarak çevreyi rahatsız eden araçların sesini jandarma kıstı Yüksek ses müzik çalarak çevreyi rahatsız eden araçların sesini jandarma kıstı

Antalya’da 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı ilk döneminin karne dağıtımı için tören düzenlendi. Törende konuşan Vali Hulusi Şahin, “Çocuklarımıza başarılar diliyor, gözlerinden öpüyorum. Dinlensinler ve ikinci yarıyıla zinde bir şekilde başlasınlar. Bizim bütün çabamız onlara iyi bir eğitim verebilmektir” dedi.

Vali Hulusi Şahin, Hacı Hafize Hakkı Saygan İlköğretim Okulu’nda düzenlenen törene katılarak öğrencilere karnelerini verdi. Vali Şahin, Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından gönderilen hediyeleri öğrencilere dağıtarak öğrenci ve öğretmenlerin iyi bir tatil geçirmelerini diledi. Antalya’nın öğrenci sayısında Türkiye’nin en büyük illerinden bir tanesi olduğunu belirten Vali Şahin, “Bugün çocuklarımız karnelerini alıyor ve 15 günlük bir dinlenme dönemine giriyorlar. Çocuklarımıza başarılar diliyor, gözlerinde öpüyorum. Dinlensinler ve ikinci yarıyıla zinde bir şekilde başlasınlar. Bizim bütün çabamız onlara iyi bir eğitim verebilmektir” dedi.

Eğitimde en önem verdikleri konunun milli değerlere uygun davranış kalıplarını çocuklara öğretebilmek olduğunu vurgulayan Vali Şahin, “Ailelerine, milletlerine, insanlığa faydalı, ahlaklı, namuslu ve vatanperver nesiller yetiştirebilmek birinci önceliğimizdir. Sonrasında ise hayatlarında ihtiyaçları olan bilgilerle donatılacakları bir eğitim sürecinden geçmeleridir. Öğretmenlerimiz büyük fedakârlıklarla evlatlarımıza bu kazanımları sağlamaya çalışıyorlar. Hepsine teşekkür ediyorum. Bizim eğitim ordumuzun, maarif davamızın yılmaz savaşçıları öğretmenlerimizdir. Onların omuzlarında yeni neslimiz yükseliyor” ifadelerine yer verdi.

Vali Hulusi Şahin, konuşmasının ardından öğretmenler odasında öğretmenlerle bir araya gelerek sohbet etti.

Karne dağıtım töreninde Vali Hulusi Şahin’e Vali Yardımcısı Yalçın Sezgin, Muratpaşa Kaymakamı Dr. Orhan Burhan, İl Milli Eğitim Müdürü Salih Kaygusuz ve Gençlik ve Spor İl Müdürü Yavuz Gürhan eşlik etti.

Kaynak: iha