GİDERİK, kurumsallaşma, markalaşma, insan kaynakları uygulamaları ve dijitalleşme konularında sürdürdüğü çalışmalarına bir yenisini daha ekledi. Yapay zekâ programı Hedra ile geliştirilen dijital asistan derneğin etkinliklerini, eğitim programlarını, çalıştaylarını ve diğer tüm çalışmalarını duyurmaya başladı.

Yenilikçi ve Teknoloji Odaklı Çalışmalar

Girişimci İnsan Kaynakları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Serkan ÖZADA; Türkiye genelinde etki yaratacak birçok projeyi hayata geçiren derneğimiz, her zaman yenilikçiliği ve teknolojiyi ön planda tutarak, diğer sivil toplum kuruluşlarına örnek olmayı hedeflemektedir. GİDERİK ‘in bu vizyonu doğrultusunda dijital çağın getirdiği tüm imkanları kullanarak dernek çalışmalarını, üyelerimize ve paydaşlarımıza en etkili şekilde aktarmayı amaçlıyoruz.

Sivil Toplum Kuruluşları için Çok Önemli

Bayram ve babalar gününde evlat acısı yaşadı: 40 gündür firarda olan sürücünün yakalanmasını istedi Bayram ve babalar gününde evlat acısı yaşadı: 40 gündür firarda olan sürücünün yakalanmasını istedi

GİDERİK ‘in düzenlediği etkinlikler, eğitim programları ve çalıştaylar hakkında güncel bilgiler sunarak, üyeler ve paydaşlarımızla sürekli iletişimde kalmayı amaçladıklarını aktaran ÖZADA, çeşitli platformlarda ücretsiz olarak sunulan dijital asistan ve diğer uygulamaların sivil toplum kuruluşlarının iş yapış şekline destek sunacağını aktardı.

Dijital Asistan GİDERİKA ile Tanışın

GİDERİK; dijital asistanı GİDERİKA ile bir ilke imza atarak, sivil toplum Kuruluşlarının faaliyetlerinde yapay zekanın nasıl etkin bir şekilde kullanılabileceğini göstermektedir. Dijital asistan; derneğin asistan ihtiyacını karşılayarak, üyelere ve paydaşlara daha hızlı ve verimli hizmet sunacak.

Sonuç

Sosyal bir fayda için kurulan sivil toplum kuruluşlarının çalışmalarının daha etkin şekilde gerçekleştirilmesi ve asiste edilmesi konusunda yapay zekâ teknolojisinin büyük bir fırsat olduğunu belirten başkan ÖZADA, STK’ların sosyal amaçlarına ulaşmaları için mutlaka yeni nesil teknolojiyle entegre olması gerektiğinin altını çizdi.

Yapay Zekâ alanında birçok uygulama iş yaşamında birçok kolaylığı da beraberinde getirdiğini dile getiren ÖZADA, beta sürümler aracılığı ile bu teknolojiden faydalanabileceğini belirtti.

Editör: Ahmet Biracı