Yenişehir Yaşam Gönüllüleri, "Beyaz Kalpler Gönüllü Buluşması" adlı etkinlikleri kapsamında bir araya gelerek, barış ve iyilik mesajlarına odaklandı. Etkinlikte, "Barış güvercini uçsun dünyada, son bulsun savaşlar. Kimse ölmesin..." temalı bir açıklama yapan gönüllüler, beyazın saflığını ve barışın simgesi olarak değerlendirdikleri rengin önemine vurgu yaptılar.

Tarsus’taki dezavantajlı bölgelerde havuz keyfi Tarsus’taki dezavantajlı bölgelerde havuz keyfi

 

Etkinlikte konuşan Yenişehir Yaşam Gönüllüleri sözcüsü, beyazın tüm renklerin bütünü olduğunu ve kutsal kabul edilen değerleri temsil ettiğini belirterek, gönüllülük faaliyetlerinin topluma olan katkısına dikkat çekti. "Dünyayı İyilik Kurtaracak" şiarıyla hareket ettiklerini ifade eden gönüllüler, 67 kişilik büyük bir gönül birliğiyle gerçekleştirdikleri çalışmaların önemini vurguladılar.

 

Etkinliğe katkı sağlayan sanat grupları arasında Turnalar Türk Halk Müziği Korosu'nun canlı performansı ve Batu Dans Akademi'nin büyüleyici dans gösterisi yer aldı. Ayrıca, Türk Anneler Derneği Yenişehir Şubesi, Mersin Bisikletli Kadınlar, İyilik Çemberi Lions Kulübü ve İçel Pirireis Lions Kulüpleri gibi destekçilerin katılımıyla etkinlik renklendi.

 

Yenişehir Yaşam Gönüllüleri, ikinci yüzyılda da topluma hizmet etmeye devam edeceklerini ve barışın gücünü yaymaya kararlı olduklarını belirterek, gönüllülük ruhunu ve dayanışmayı ön plana çıkardılar.

Editör: Ahmet Biracı