BELEDİYEDE VİCDAN SÖZ SAHİBİ OLACAK

CHP Toroslar Belediye Başkan Adayı Abdurrahman Yıldız, 5 yıllık belediye meclis üyeliği yaptığı döneme ilişkin tek bir şaibenin olmadığını vurgulayarak, “Geriye dönük bagajımızda savunamayacağımız, utanacağımız hiçbir şeyimiz yok.  Alnımız ak. Gönlümüz tok. Vatandaşlarımıza söz veriyorum; belediyede vicdan söz sahibi olacak” dedi.

CHP / TOROSLAR/ MERSİN- Cumhuriyet Halk Partisi Toroslar Belediye Başkan Adayı Abdurrahman Yıldız, katıldığı televizyon programında Toroslar halkının emanet ettiği yetkiyi söz verdiği dürüstlükle, söz verdiği prensiple ve vicdanla kullanacağını söyledi. Toroslar’da kent uzlaşısının adayı olduğunu ifade eden Yıldız, belediye başkanlığının bir meslek olmadığını işaret etti.

SADECE VAAT VEREREK BELEDİYEYİ KAZANABİLİRSİNİZ

“Her şeyi ben bilirim. En iyi ben bilirim” kafasından kurtulmak gerektiğini vurgulayan Yıldız, kolektif aklın önemine vurgu yaparak,“Biz kolektif aklı, kolektif yönetim biçimini yaratamazsak ne bu kent ne bu ilçe bir adım daha ileriye gidemez.  Projelerimiz de bu temelden hareket ederek oluşturuldu. Sadece vaat vererek belediyeyi kazanabilirsiniz. Asıl mesele vaatleri nasıl yerine getireceğinizle ilgili çalışmalarınızın olması lazım” dedi.

Başkan Seçer: "Gelecek 5 yılda Mersin’e çok daha güzel hizmetler yapacağız" Başkan Seçer: "Gelecek 5 yılda Mersin’e çok daha güzel hizmetler yapacağız"

POTANSİYEL ALANLAR TOROSLAR’DA

Yaklaşık 350 bin insanın yaşadığı Toroslar’da maaşını çekmek için dahi insanların başka ilçelere gitmek zorunda kaldığına dikkat çeken Yıldız, “Sanayi, ticaret, istihdam alanları boş verilmiş. Bu kadar potansiyele rağmen boş verilmiş! Mersin’de bir sanayi sitesi oluşturulacaksa Toroslar’da yapılacak. Biz buna talibiz. Potansiyel alanlar Toroslar’da. Yeni bir ticaret merkezi kurulacaksa Toroslar’da olacak. Bu kent planlarında da var. Fakat bu planları hayata geçirecek bir vizyon belediyede olmadığı için bu kadar ihmal edilmiş. Toroslar’da yaşayanlar bir banka şubesine muhtaç hale getirilmiş durumda” diye konuştu.

TOROSLAR’DA BİR BÜROKRATİK ŞEBEKE OLUŞMUŞ

İktisadi manada istihdamı geliştirecek projeleri olduğunu anlatan Yıldız, şöyle devam etti: “Öncelikle kentin planlarını bitireceğiz. 5 bin’lik planları Büyükşehir tamamladı ve Toroslar’a teslim etti. Teslim edileli 3 yıl oldu. Toroslar Belediyesi bin’lik planı yapacak, bütün çalışmaların önünü açacak. Toroslar’da son birkaç yılda belediye başkanı inisiyatifi kaybetmiş. Bir bürokratik şebeke oluşmuş. Bunlar inisiyatifi başka türlü ele almışlar. İş insanları Toroslar Belediyesi’nden yaka silkmiş. Toroslar’da yatırım yapacak, istihdam sağlayacak iş insanları belediyeye başvurduğunda aylarca süren bir süreç başlıyor. Sanki Toroslar’a çivi çakılmasın diye yemin etmiş bir bürokratik yapı var. Bu yapının çözülmesi lazım.”

İSTİHDAMIN ÖNÜNÜ AÇACAĞIZ

Odaları ziyaretinde mimar ve mühendislerin de Toroslar Belediyesi ile yaşadığı sıkıntıları anlattığını dile getiren Yıldız, “Geldiğimizde ilk istihdam problemlerinin önünü açacak projeleri hayata geçireceğiz. Toroslar’da çok ciddi genç bir nüfus var. Ama bu genç nüfus eğitilmiş olmasına rağmen önemli bir kısmı işsiz. Çok ciddi işsizlik problemi var. Sadece belediye üzerinden işsizlik probleminin çözülmesi mümkün değil. Hem iş dünyasının önünü açacağız hem de istihdamın önünü açacağız” dedi. Yıldız, Büyükşehir Belediyesi’nin gücünü de entegre ederek Toroslar’ın sorunlarını çözeceğini anlattı.

İNSU ORMANLARINDA HIZARIN ÖNÜNE YATTIK

5 yıllık belediye meclis üyeliğinde imar komisyonunda tek bir kişiye çıkar sağlayacak işlerin altında imza atmadığını anımsatan Yıldız, sahada verdiği çevre mücadelesini anlattığı konuşmasında, şunları kaydetti: “Vicdan belediyeciliği yapacağız. Biz vicdanlı bir insanız. Hiçbir şaibeden bahsedemezler. Ben vicdanıma uymayan hiç bir şeyi kabul etmem. Halkın lehine olmayan hiçbir işe izin vermedim, vermem de. Benim rakiplerim beni buradan eleştiremiyorlar. Mecliste ekolojik hassasiyeti olan biriyim. Sahada çevre eylemleri yaptım. Pandemi döneminde İnsu ormanlarındaydım. Ağaçları kestiler, İnsu ormanlarında hızarın önüne yattık. Geriye dönük bagajımızda savunamayacağımız, utanacağımız hiçbir şeyimiz yok.  Alnımız ak. Gönlümüz tok.”

ÇOK GÜÇLÜYÜZ VE BİZ BU SEÇİMİ KAZANACAĞIZ

Yatırımların önünde engel olan zihniyetin değişeceğini ifade eden Abdurrahman Yıldız, “Vatandaşlarımıza söz veriyorum; belediyede vicdan söz sahibi olacak. Halk söz sahibi olacak. Bu belediyenin bir kuruşu bile varsa halk için kullanılacak. 2024 yılının 1 milyon 400 bin bütçesi ve binlerce metre kare arazisi bundan sonra Toroslar halkınındır. Mahalle evleri, kreşler, projeler tıkır tıkır işeyecek. Bunun önünden engel olan zihniyet bertaraf edilmiş olacak. Çok güçlüyüz ve biz bu seçimi kazanacağız” dedi.

Foto altı: CHP Toroslar Belediye Başkan Adayı Abdurrahman Yıldız, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer ile Akdeniz Ziraat Odası’nı ziyaret etti.