Kadınlar Euroleague Final Four: Fenerbahçe: 89 - ÇBK Mersin: 80 Kadınlar Euroleague Final Four: Fenerbahçe: 89 - ÇBK Mersin: 80

A Milli Futbol Takımı, EURO 2024 hazırlıkları çerçevesinde yarın Macaristan ile Puskas Arena'da özel bir maçta karşılaşacak. Bu öncesi, 27 yaşındaki futbolcu Zeki Çelik, stadyumda düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Çelik, Macaristan'ın coşkulu ve sert oynayan bir takım olduğunu belirterek, son maçlarda bu özelliklerini gösterdiklerini ve kolay kolay mağlup olmadıklarını ifade etti. Ayrıca, uzun süredir aynı hocayla çalıştıklarını da vurgulayan Çelik, yarınki maçın Avrupa Şampiyonası için önemli bir test olacağını söyledi ve umut vadeden bir futbol sergilemek istediklerini dile getirdi.

Basın mensuplarının, Macaristan maçının Çekya maçı için bir prova olup olmadığı sorusuna Çelik, Macaristan'ın oyun stilinin biraz benzediğini ancak her takımın kendine göre bir sistemi olduğunu belirtti. Yarınki maçın önemli bir test olacağını ancak Avrupa Şampiyonası'ndaki Çekya maçının farklı bir ortamda geçeceğini sözlerine ekledi.

Zeki Çelik, Avrupa Şampiyonası'ndaki hedeflerine de değinerek, gruptan kesinlikle çıkmayı hedeflediklerini söyledi. Son iki şampiyonada istedikleri sonuçları alamadıklarını belirten Çelik, gruptan çıkmanın birinci hedefleri olduğunu vurguladı. Ayrıca, Roma'da De Rossi'nin teknik direktörlüğe gelmesinin kendisini olumlu yönde etkilediğini ve Avrupa Şampiyonası'na hazır olmak için önemli olduğunu da ekledi.