Tarsus eski belediye başkanı ve sosyal demokratların ağabeyi Bedrettin Sarpkaya, Tarsus Belediyesi'ni yönettiği ve işe alınanlara referans olduğu iddialarına yanıt verdi. Sarpkaya, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

Mersin'de Kamyonetle Çarpışan Motosiklet Kazasında İki Ölüm Mersin'de Kamyonetle Çarpışan Motosiklet Kazasında İki Ölüm

"Ben sosyal demokrat kitlenin son dönemlerde kendi partilerince dışlandıklarını gören biri olarak, hayatımı adadığım sosyal demokrat kişiliğim ile Tarsus'ta eksikliği hissedilen bir ağabey olarak şimdiki belediye başkanımız Sayın Ali Boltaç'ın siyasete girmek gibi bir düşüncesi olduğunu bizlere söylemesi ile kendisinin genç ve birikimli kişiliği olduğu, kardeşimin damadı olduğu için birikimlerimi onunla paylaşarak yola çıktık. Seçim çalışmaları boyunca kendisine manen tecrübelerimden yola çıkarak zorlu bir seçimi farklı bir şekilde kazandı."

Sarpkaya, seçim sürecinde Boltaç’a yalnızca siyasi tecrübeleri ile destek olduğunu ve hiçbir maddi beklentisi olmadığını vurguladı. "Seçimden sonra iki kez belediyeye kutlamak için gittim. 45 gündür de yayladaki evimde seçim yorgunluğunu atmak için istirahate çekildim. Hakkımda yazılanlara gülüp geçiyorum. Sayın Boltaç, bilgi ve birikimi dolu bir kişiliktir. Maddi olarak da ihtiyacı olmayan biridir. Ona her zaman güvendim ve kendisine siyasi konularda yardımcı oldum."

Sarpkaya, işçi alımları ve çıkarılmaları konusunda hiçbir rolü olmadığını ve bu konularla ilgili olarak Başkan Boltaç’ın kendisine hiçbir soru sormadığını belirtti. "Hakkımda yazılan asılsız ithamlara gelince, ben alınan veya çıkarılan işçilerle ilgili hiçbir konuda ne yorum ne de vaatte bulunmadım. Sayın başkan da bana bunlarla ilgili bir soru dahi sormadı."

Son olarak, Boltaç’ın azimli ve kararlı bir lider olduğunu ifade eden Sarpkaya, "Bu işin üstesinden geleceğine de tüm benliğimle inanıyorum. O bu işi layıkıyla başaracak bir kişidir. Tekrar ediyorum, benim bu işlerle hiçbir ilgim yoktur. Kendimi istirahate soktum. Ali başkan ne zaman tecrübelerimden faydalanmak isterse de her zaman yanında olacağımın bilinmesini isterim. Allah yolunu açık etsin," dedi.

Editör: Abdülvahap Şehitoğlu