Başkan Özyiğit: "Yenişehirlilerin Güvenini Her Adımda Görüyoruz" Başkan Özyiğit: "Yenişehirlilerin Güvenini Her Adımda Görüyoruz"

Mersin’in merkez ilçelerinden Yenişehir’e bağlı Palmiye Mahallesi’nde 15 yıldır esnaflık yapan Nihat Arısoy, muhtarlığa talip oldu.

Palmiye Mahallesi’nde uzun yıllardır başarılı bir esnaf olarak faaliyet gösteren Nihat Arısoy, mahallesine daha fazla hizmet sunabilmek amacıyla muhtarlık için adaylığını açıkladı. Arısoy, 15 yıllık kariyeri boyunca mahallesine değer katmanın yanı sıra, belediyeyle uyum içinde çalışarak mahalle esnafının ve sakinlerinin sorunlarına çözüm üretmeyi hedefliyor. Arısoy, “Başarılı bir iş adamı, mahalle esnafı ve ailesiyle bu mahallede ikamet eden bir sakini olarak mahallemize hizmet için geliyorum” dedi.

HEDEFLERİNİ ANLATTI

Arısoy’un adaylık açıklamasında vurguladığı önemli maddeler arasında, esnafın mağduriyetlerinin giderilmesi yer alıyor. Belediyeyle iş birliği içerisinde çalışarak, esnafın karşılaştığı sorunları çözmek ve mahallenin ekonomik dengesini güçlendirmek için çeşitli önlemler almayı planlıyor. Mahalle sakinleri arasında özellikle dikkat çeken bir diğer konu ise böcek sorunu. Arısoy, düzenli olarak ilaçlama çalışmalarını başlatarak, mahallenin sağlıklı bir yaşam alanına dönüşmesini hedefliyor. Ayrıca, yaşlı ve bakıma muhtaç, ekonomik durumu yetersiz olan vatandaşlarla birebir görüşmeler yaparak, belediye yardımlarından faydalandırmayı amaçlıyor. Sosyal sorumluluk anlayışıyla hareket eden Nihat Arısoy, sokak hayvanları için de elinden geleni yapmayı planlıyor. Barınma ve beslenme ihtiyaçlarını karşılamak adına belediye ile iş birliği içinde çözüm odaklı görüşmeler başlatarak, mahalledeki sokak hayvanlarının yaşam koşullarını iyileştirmeyi amaçlıyor. Palmiye Mahallesi’nin bilinen ve sevilen bir siması olan Nihat Arısoy, mahallesine daha fazla katkıda bulunabilmek ve sorunlara etkin çözümler getirebilmek için muhtarlık adaylığını resmi olarak açıklamış bulunuyor.

Editör: Abdülvahap Şehitoğlu